sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Odpowiedzą za fałszywe zawiadomienie o bombie

Odpowiedzą za fałszywe zawiadomienie o bombie

Odpowiedzą za fałszywe zawiadomienie o bombie
Data publikacji: 2017-10-21 10:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-21 10:55
Wywietleń: 995 297680

Nieco ponad trzy godziny potrzebowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo, aby dotrzeć do osób, które telefonicznie powiadomiły o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z hoteli. Okazało się, że alarm był fałszywy. Dwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek około godz. 16:40 operator numeru alarmowego 996 odebrał anonimowe zgłoszenie, że w jednej z sieci hoteli podłożono ładunek wybuchowy. O zaistniałym zdarzeniu powiadomił policję. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie natychmiast skierował do zagrożonego obiektu patrole.

– Uruchomiona została procedura powiadomień odpowiednich służb i prokuratury. Do działań skierowano funkcjonariuszy z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KMP w Szczecinie. Policjanci w obecności pracowników obiektu sprawdzili budynek wraz z terenem do niego przyległym, jednak nie ujawnili podejrzanych pakunków lub materiałów pirotechnicznych – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. – Równolegle do czynności prowadzonych w zagrożonym obiekcie funkcjonariusze pracowali nad ustaleniem nadawców informacji o podłożonym ładunku wybuchowym. Po nieco ponad trzech godzinach na szczecińskich Gumieńcach zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za ten „dowcip”, który w gotowości postawił służby odpowiedzialne za ochronę bezpieczeństwa. 17- i 19-latek w momencie przekazywania informacji o ładunku wiedzieli, że zagrożenie nie istnieje.

Obaj usłyszeli zarzut dotyczący fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Sieć hoteli, o której wspomnieli podczas połączenia z numerem alarmowym, posiada swoje obiekty w kilku miastach na terenie kraju. Decyzją prokuratora, który przychylił się do wniosku komendanta Komisariatu Policji Szczecin-Pogodno, 17- i 19-latek zostali objęci policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

* * *

Policja przypomina i ostrzega, że każda tego rodzaju informacja jest natychmiast bardzo dokładnie sprawdzana. Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Sprawcy tego typu zdarzeń nie powinni czuć się bezkarni. Oprócz odpowiedzialności karnej mogą także ponieść koszt akcji wszystkich służb ratunkowych.
(p)

Fot. Tomasz Tokarzewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi