wtorek, 22 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Odkrywamy Szczecin z przewodnikami

Odkrywamy Szczecin z przewodnikami

Odkrywamy Szczecin z przewodnikami
Data publikacji: 2017-05-12 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:29
Wywietleń: 323 254029

Przed nami kolejna odsłona Szczecińskich Spacerów Miejskich, podczas których – przemierzając ulice Szczecina – poznamy niezwykłe losy naszego miasta. Pierwsze tegoroczne zwiedzanie z przewodnikiem odbędzie się już w sobotę (13 maja).

Szczecin to niezwykłe miasto z bogatą historią, której ślady do dziś poukrywane są w na pozór dobrze znanych ulicach, placach i budynkach. Tajemnice stolicy Pomorza Zachodniego przed mieszkańcami i turystami odkryją wykwalifikowani przewodnicy.

– Szczecińskie Spacery Miejskie to inicjatywa Żeglugi Szczecińskiej, która ma na celu pokazanie miasta w nieoczywisty, interesujący i rzetelny sposób. Spacery każdorazowo zaczynać się będą przy Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie na alei kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Tam także będzie można kupić bilety uprawniające do uczestnictwa zwiedzaniu – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki.

Około 1,5-godzinne spacery odbywać się będzie w każdą sobotę, od 13 maja do 9 września, w godzinach:

• 11.00 – zwiedzanie w jęz. polskim

• 12.30 – zwiedzanie w jęz. polskim

• 14.00 – zwiedzanie w jęz. niemieckim

Ceny biletów:

• 15 zł – bilet normalny

• 10 zł – bilet ulgowy (dzieci do lat 10)

• bezpłatnie – dzieci do lat 4

• 35 zł – bilet rodzinny.

Spacery Miejskie odbywają się niezależnie od liczby chętnych uczestników. Na zwiedzania w językach obcych obowiązują zapisy, a minimalna liczba uczestników to pięć osób. Rezerwacje przyjmuje Centrum Informacji Turystycznej mailowo (cit@zegluga.szn.pl), telefonicznie (+48 91 43 40 440) lub poprzez zakładkę „Zapisy on-line” na stronie internetowej Żeglugi Szczecińskiej.

Spacery 13 maja rozpoczną się w alei kwiatowej,  a zakończą przy Wałach Chrobrego – na terenie Pikniku nad Odrą, którego Żegluga Szczecińska jest współorganizatorem. Pierwsze spacery miejskie, które dały początek tegorocznemu zwiedzaniu Szczecina, odbyły się w grudniu ubiegłego roku przy okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. SSM są kolejnym elementem projektu pn. Kolorowa Aleja. 

(p)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Mistrzostwa Europy w siatkówce coraz bliżej
Splash of Colors
Pożegnaliśmy żaglowce
Poprzedni Następny

Nekrologi

Zofia Biedka

kondolencje

Henryk Piłat