wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Od dziś przy winiecie: polski dziennik regionalny

Od dziś przy winiecie: polski dziennik regionalny

Od dziś przy winiecie:  polski dziennik regionalny
Data publikacji: 2016-01-15 11:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:34
Wywietleń: 2459 99709
Od dzisiaj na winiecie na pierwszej stronie umieściliśmy część konturu Polski z zaznaczonym Szczecinem i napisem: „Polski dziennik regionalny”. Co to oznacza? Chcemy w ten sposób podkreślić, że jesteśmy jednym z ostatnich dzienników regionalnych w Polsce (oprócz Super Nowości z Rzeszowa), które pozostały w rękach polskiego kapitału. W przypadku „Kuriera” właścicielami gazety są byli i obecni pracownicy (ponad siedemdziesiąt osób). Pozostała prasa regionalna jest prawie w całości w rękach koncernu Polska Press Grupa. Posiada on m.in. 18 tytułów regionalnych i ponad 100 tygodników lokalnych i 8 drukarni. Polska Press Grupa z kolei należy w całości do niemieckiej grupy medialnej Verlagsgruppe Passau. Oznacza to, że mamy obecnie do czynienia z wyjątkową w skali europejskiej sytuacją - zdominowania rynku prasy regionalnej i lokalnej (a tym samy rynku opinii) w Polsce przez jednego, zagranicznego wydawcę. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie przy winiecie specjalnego znaczka, który ma sygnalizować odrębność „Kuriera” i jego polski charakter.

Redakcja

Komentarze

Kropka
Brawo Kurier, tak trzymać. Kiedyś kupowaliśmy Kurier, bo Głos był organem PZPR. Dzisiaj kupujmy Kurier, aby przetrwała jedno z ostatnich regionalnych naszych Polskich gazet. Ja od jutra codziennie kupuję.
2016-01-17 18:26:28
JKM
Brawo i Wielki Szacunek za odwagę !! Mam 43 lata i od małego biegałem po Kurier do kiosku obok waszej siedziby (wtedy jeszcze popołudniówka).Pamiętam te kolejki przy kiosku obok kiosku warzywno-owocowego... To fakt że od czytelników zależy przetrwanie dziennika , ale i od dziennikarzy również. Jesteście Państwo nie kwestionowaną kużnią m.in.rzetelności dziennikarskiej, chociaż kilka wpadek na koncie było... Na szczęście to mały procent w porównaniu z konkurencją :) Jak dodacie (co proponuję) do jakiegoś wydania naklejkę w stylu winiety - "Czytam POLSKI dziennik Regionalny -Kurier Szczeciński od 1945r." to pierwszy nakleję na auto ! Nie dajmy się i Powodzenia !!
2016-01-16 20:59:31
aga
Brawo Kurier. Zacznę kupować dla zasady chociaż generalnie prasówkę robię w sieci
2016-01-16 09:12:21
Kot na KOD
Wir kaufen nur deutsche Produkte. Wir sind Europäer.
2016-01-16 07:46:40
Benek
To od nas czytelników zależy czy Kurier przetrwa
2016-01-15 19:22:14
@die
Właśnie dlatego samego, dlaczego w całej Polsce po "złotym ćwierćwieczu" zostały tylko dwa polskie dzienniki regionalne. Podobnie jest w przemyśle.
2016-01-15 14:28:06
gość
Brawo! Nie dajcie się wykupić, jako jedyni piszecie pluralistycznie.
2016-01-15 14:19:37
die
Dlaczego nie kupujecie polskich samochodów, komputerów, telefonów,itp.
2016-01-15 12:56:46
czytelnik
Ostatnio zauważyłem coraz chudszy Kurier. Myślałem, ze to zwykłe skąpstwo właścicieli. Chyba jednak nie macie wyjścia; zmuszą Was do schronienia pod skrzydła niemieckich wydawców. Od nas, czytelników zależy, czy Kurier będzie polski czy nie. Kupujmy ten dziennik, rezygnujmy z innych tytułów.
2016-01-15 12:43:57
region
redakcjo, piszcie zatem więcej o regionie :-)
2016-01-15 12:42:38
Gargamel
BRAWO!! I obyście tym polskim dziennikiem pozostali!
2016-01-15 12:24:02
Jestem za!
Dobre posunięcie, choć słyszałem też o ogólnopolskiej akcji "znakowania" polskich tytułów polska flagą, żeby każdy miał świadomość co kupuje.Taka ogólnopolska, jednolita akcja będzie jeszcze lepsza, ale jak sądzę indywidualny krok Kuriera nie wyklucza przystąpienia do akcji ogólnopolskiej.
2016-01-15 12:20:27
GreG
No i tak trzymać! Szkoda tylko, że Kurier to "Ostatni Mohikanin", a prasa regionalna w innych częściach kraju pękła pod naporem kapitału, zamieniając się w korporacyjne maszynki do robienia kasy i przy okazji kupy z mózgów czytelnikom.
2016-01-15 11:46:12
rob
Czytelnicy z rubryki "zielonej " str.2 beda ukontentowani
2016-01-15 11:06:17
Jacko
Brawo , Kurier.Trzeba uzmysłowić obywatelom RP jak niewielki kapitał pozostał w polskich rękach.
2016-01-15 11:04:48