środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ochoczo przyszyli do wojska

Ochoczo przyszyli do wojska

Ochoczo przyszyli do wojska
Data publikacji: 2016-01-08 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:33
Wywietleń: 1301 90944

Łącznie blisko dwustu pięćdziesięciu ochotników z całego kraju stawiło się w czwartek i piątek w koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Przez najbliższe cztery miesiące elewi będą przechodzić szkolenie przygotowawcze.

Pierwszy turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych jest pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby zostać żołnierzem zawodowym. 

- Szkolenie podzielone jest na dwie części. Pierwsza z nich trwa trzy miesiące. Wówczas elewi będą się uczyć żołnierskiego abecadła. Jak się maszeruje, jak się biega po wojskowemu, jak jest zbudowana broń i jak z niej oraz innego sprzętu wojskowego należy korzystać - tłumaczy kapitan Janusz Błaszczak z 12 BZ w Szczecinie. 


12 lutego ochotnicy złożą przysięgę wojskową. Ćwiczenia będą się odbywać na terenie koszar Błękitnej Brygady przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. W marcu początkujący żołnierze wyjada na krótki urlop i wrócą na dalszą część szkolenia w dwóch grupach: strzelców i obsługujących karabiny maszynowe i granatniki.

Podobne nabory odbywają się w ośrodkach w całym kraju. W ubiegłym roku takie turnusy miały miejsce trzykrotnie, w tym roku również planowane są trzy. 12 Brygada Zmechanizowana ostatni raz przeprowadzała podobne szkolenia w 2010 roku.   ©℗

(szymw)

Fot. Robert STACHNIK

*** Więcej czytaj w poniedziałkowym wydaniu „Kuriera".

 

Komentarze

Kapral,
Brawo mlode chlopaki i tak trzymac, gdyz Wolnosc Polski jest najwazniesza ! !
2016-01-08 21:24:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny