poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nowy wiadukt jeszcze w tym roku

Nowy wiadukt jeszcze w tym roku

Nowy wiadukt jeszcze w tym roku
Data publikacji: 2017-03-21 10:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:13
Wywietleń: 306 225531
Szybko znika stary wiadukt nad drogą nr 6 w rejonie Goleniowa. Jeszcze w tym roku mają być oddane dwa nowe, zbudowane w tym samym miejscu, ale już nad drogą ekspresową S6.

Ekipa zajmująca się rozbiórką w ubiegłym tygodniu przez dwie noce demontowała przęsło wiszące bezpośrednio nad drogą krajową. Na ten czas DK6 na kilkukilometrowym odcinku była zamykana, a cały strumień pojazdów kierowano objazdem przez Goleniów. Obecnie ruch samochodowy odbywa się już normalnie, a do demontażu zostały przęsła na poboczu „szóstki”.

Stary wiadukt kolidował z planami rozbudowy węzła drogowego „Goleniów-Północ”. Nikt go nie żałuje, bo od samego początku był zbyt wąski nawet jak dla ruchu lokalnego. Zaraz po oddaniu do użytku trzeba było wprowadzić na nim ruch wahadłowy i zainstalować sygnalizację świetlną. Nowy wiadukt ma być znacznie szerszy i bezpieczniejszy dla użytkowników. Powstanie jeszcze w tym roku, dzięki czemu będzie można przywrócić komunikację drogową Goleniowa z Miękowem i Białuniem, wsiami leżącymi na północ od Goleniowa.

Na placu budowy S6 na odcinku Goleniów – Nowogard coraz większy ruch. Kończy się wycinanie drzew na trasie przyszłej drogi ekspresowej. Rozpoczęto prace ziemne, trwa zwożenie materiałów budowlanych i gromadzenie sprzętu. Lada dzień wyznakowane zostaną wyjazdy z placu budowy na dotychczasową „szóstkę”, a krótko potem rozpocznie się intensywny ruch pojazdów obsługujących budowę. Oznacza to spore utrudnienia dla podróżujących drogą krajową, a w wiosenne i letnie weekendy zatory na drodze. Najrozsądniejsze będzie omijanie latem odcinka DK6, na którym prowadzone będą prace budowlane i korzystanie z tzw. tras alternatywnych. ©℗

Tekst i fot. (cm)

Komentarze

@Budowlaniec
Jeżeli tak się stanie to Prokurator powinien wkroczyć do akcji!
2017-03-22 07:22:03
mejdej
brakuje środków na drogi (i nie tylko) a tu proszę jak łatwo przerobić kasę na kupę gruzu...
2017-03-22 00:27:25
Budowlaniec
Wiaduktów do rozbiórki będzie jeszcze kilka w tym dwa na planowanym odcinku S3 za miejscowością Brzozowo, wybudowane w okresie ostatnich 15 lat gdzie przygotowano je tylko na jeden pas ruch. Inaczej budowano wiadukty w lubuskim, na dwa osobne pasy ruchu.
2017-03-21 20:09:40
Quszcz
Nazwisko ! NAZWISKO !!! Nazwisko i obecne stanowisko tego kto zatwierdził ten wiadukt. Niech Kurier to sprawdzi... czy ta osoba dalej "pracuje" ile dostała premii. ..
2017-03-21 19:02:49
Trudno wydać swoją kasę
@Łatwo wydawać cudzą kasę "Stary wiadukt" - tylko z nazwy! Ktoś wykonał tak idiotyczny PT, ktoś go odebrał i zatwierdził do budowy za grube miliony. Brawo GDDKiA Szczecin ! - argument o rozbiórce NOWEGO wiaduktu jest... powalający! 10000000000000000000 % !!!!!!!! Tak się właśnie od 1990 roku robi w Polsce "lokalne Misie" ; nasze... Ale to nie za nasze tylko za ich ! (Czyli unijne !!) Hahahaha.....
2017-03-21 14:44:14
s36
Oby S3 do Świnoujścia była szybko, z tunelem.
2017-03-21 13:21:19
zgadza się - NOWY wiadukt do rozbiórki
Niedawno przebudowywali te skrzyżowanie, wiadukt i bóg wie co jeszcze. To samo z węzłem rzęśnica - przebudowywali chociwelkę - węzeł pozostał tak głupi jak był. Bo co? Bo szkoda było kaski na wiadukt. Takich przykładów jest wiele teraz: Unia kasę daje to się ją bierze i nie pyta o nic. Przykład kołobrzeski: Obwodnica poprawiająca dostępność do portu, teraz budowany 3ci etap A nie będzie miał ścieżki rowerowej. Czyli najkrótsze połączenie przez miasto będzie zamknięte dla rowerzystów i pieszych. Dlaczego? Bo kilka lat temu jakiś urzędas stwierdził że potrzebne są po dwa pasy w każdą stronę a ścieżka rowerowa nie. I co? Istniejącą obwodnicą jedzie 3-5 samochodów na minutę. Ale jest przynajmniej pomnik władzy w postaci nieużytecznej obwodnicy. To się nazywa charmonijny rozwój miasta.
2017-03-21 12:13:56
Łatwo wydawać cudzą kasę
"Stary wiadukt" - tylko z nazwy! Ktoś wykonał tak idiotyczny PT, ktoś go odebrał i zatwierdził do budowy za grube miliony. Brawo GDDKiA Szczecin ! - argument o rozbiórce NOWEGO wiaduktu jest... powalający!
2017-03-21 10:55:54