piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowy spór w Platformie?

Nowy spór w Platformie?

Nowy spór w Platformie?
Data publikacji: 2015-07-15 23:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:20
Wywietleń: 563 4146

- Jest wniosek o utworzenie nowego koła Platformy Obywatelskiej - przyznaje Olgierd Geblewicz, szef partii w Szczecinie. Na Facebooku możemy przeczytać, że inicjatywa nie wszystkim się podoba. Zastrzeżenia ma szczecińska radna Grażyna Zielińska.

Wnioskiem o otworzenie nowego koła ma się w piątek zająć zarząd regionu PO. A czy pomysł jego stworzenia podoba się przewodniczącemu partii w Szczecinie?

- Na razie nie chcę się w tej sprawie wypowiadać. Moje zdanie wyrażę na zarządzie - mówi Olgierd Geblewicz.

Marszałek województwa chyba jednak nie jest entuzjastą tego pomysłu.

- Z jednej stront cieszę się, że są nowe inicjatywy w PO, ale z drugiej strony mam świadomość, że rok temu łączyliśmy nasze koła przez likwidację kół środowiskowych. Zgodnie z wolą zarządu krajowego partii, w Szczecinie zostało pięć kół terytorialnych - mówi Geblewicz.  - Powołanie teraz nowego koła środowiskowego byłoby nie fair w stosunku do członków zlikwidowanych wcześniej kół.

Na Facebooku od pewnego czasu jest profil „Nowej Platformy”, gdzie możemy przeczytać, że jest to „grupa młodych członków Platformy Obywatelskiej w Szczecinie, która aktywnie i świadomie uczestniczy w życiu społecznym naszego miasta i regionu”.

W sprawie nowej inicjatywy rozgorzała nawet w internecie dyskusja. W miniony poniedziałek radna Grażyna Zielińska napisała na profilu facebookowym Damiana Orlika: „Mam pytanie do Damiana, co to za Nowa Platforma? - możesz odpowiedzieć”.

A wywołany odpisał: „Damian odpowiada: jest to inicjatywa członków Platformy Obywatelskiej, którzy postanowili założyć nowe koło w Szczecinie”.

Reakcja radnej była szybka: „Jakich członków? Przecież są formalnie w 5 kołach, nic nie słyszałam o zarejestrowaniu nowego koła, wiec póki co nie uprawnione jest występowanie pod innym szyldem. Co to za dziwna sytuacja?”.

Damian Orlik stwierdził, że statut partii nie zabrania członkom PO aktywnego działania. 

Jeśli będzie zgoda na utworzenie nowego koła, to marszałek Geblewicz przyznaje, że nie będzie ono mogło zgłaszać kandydatów na parlamentarzystów (za krótki staż). Ale, kto wie, czy nie jest to inicjatywa, która ma procentować w przyszłości. Czy za projektem stoi Sławomir Nitras, doradca premier Ewy Kopacz, który był kiedyś szefem PO w Szczecinie? W kuluarach słychać, że może tak być. ©℗

(masz)

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy