sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nowi radni w sejmiku

Nowi radni w sejmiku

Nowi radni w sejmiku
Data publikacji: 2015-11-16 13:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 206 37880

Agnieszka Przybylska i Krzysztof Nieckarz z PiS zostaną nowymi radnymi województwa. We wtorek będą zaprzysiężeni na sesji sejmiku w Wałczu.

Zmiana w sejmiku to efekt wyniku wyborów parlamentarnych. Do Sejmu dostali się Krzysztof Zaremba i Paweł Szefernaker - obaj z Prawa i Sprawiedliwości. O tym, kto teraz zajmie ich miejsca w sejmiku, decydują wyniki wyborów samorządowych z 2014 r. Na liście PiS w okręgu wyborczym, w którym rok temu startował Krzysztof Zaremba (okręg szczecińsko-policki), kolejny najwyższy wynik osiągnęła Agnieszka Przybylska. I dlatego to ona we wtorek zostanie nową radną. Z kolei w okręgu Pawła Szefernakera kolejny najwyższy wynik miał Krzysztof Nieckarz (okręg koszalińsko-sławieńsko-szczecinecki). 

Agnieszka Przybylska ma 53 lata. Jest pedagogiem i publicystką. Działa społecznie. Początkowo pracowała jako nauczyciel, później kolejno jako dziennikarz zajmujący się publicystyką społeczną i zagadnieniami związanymi z poradnictwem rodzinnym oraz jako kierownik Ośrodka „Z pomocą rodzinie” Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie. Współtworzyła Centrum Wspierania Rodzicielstwa od Poczęcia oraz organizowała konferencje o działaniach na rzecz rodziny.

Krzysztof Nieckarz ma 52 lata i mieszka w Polanowie. Wykształcenie wyższe zdobył na kierunku administracja. Pracuje jako asystent w biurze europosła (do tej pory Marka Gróbarczyka) w Koszalinie. W latach 2002-2006 był radnym Rady Miejskiej w Polanowie.

Sejmik zachodniopomorski liczy 30 radnych. We wtorek radni będą obradować na sesji wyjazdowej w Wałczu. ©℗

(masz)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Nadzieja,
Oby tylko Ci nowi Radni, byli jak najmniej bez-Radni na przyszlosc ??
2015-11-16 23:40:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską