poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nowe wozy strażackie w porcie

Nowe wozy strażackie w porcie

Nowe wozy strażackie w porcie
Data publikacji: 2015-12-16 11:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:31
Wywietleń: 380 59873

Pod siedzibę Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zajechały w tym tygodniu nowe wozy strażackie. Zakup dwóch samochodów ratowniczo-gaśniczych to część większego projektu, na który – dzięki oszczędnościom – udało się zdobyć unijne dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności na lata 2007-2013.

– Są to dwa wozy bojowe na podwoziach firmy MAN, jeden ciężki, drugi nieco mniejszy – informował Krzysztof Sadowski, wiceprezes ZMPSiŚ, na spotkaniu podsumowującym portowe zakupy.

Samochody przyjechały z Kielc. Mają zapewnić bezpieczeństwo pożarowe w portach.

– Bardzo się cieszymy z nowego sprzętu, stary samochód ma 35 lat, był jeszcze na wyposażeniu polickich zakładów chemicznych w budowie – powiedział Antoni Byczek, komendant Portowej Służby Ratowniczej.Ponadto PSR wzbogaciła się o zestaw mobilny na przyczepie – do szybkiego zabezpieczenia rozlewów i rozpływów substancji ropopochodnych na akwenach portowych, jak również zebrania ich z powierzchni wody i przekazania do utylizacji. Zakupiono też zaporę przeciwrozlewową.

– W rejonie Kanału Dębickiego i w Basenu Kaszubskiego są zamontowane czujniki do wykrywania zanieczyszczeń ropopochodnych – dodał wiceprezes Sadowski.

W porcie pojawił się również nowy samochód dowodzenia i łączności, który ma wspomagać akcje ratownicze. Ponadto przedsięwzięcie objęło zakup statku pożarniczego, motorówki hydrograficzno-inspekcyjnej oraz ratowniczej łodzi. Jednostki są w trakcie odbioru.

Koszt całego zadania wynosi ponad 42 mln zł, z czego 34 mln to dofinansowanie unijne. ©℗ (ek)

Fot. ZMPSiŚ

Nowe wozy strażackie w porcie Nowe wozy strażackie w porcie Nowe wozy strażackie w porcie Nowe wozy strażackie w porcie Nowe wozy strażackie w porcie Nowe wozy strażackie w porcie

Komentarze

Ozn
Wyluzuj gościu. To zupełnie normalne oznaczenia producenta, jak na większości samochodów pożarniczych na świecie.
2015-12-26 14:59:50
Reklama
Czy w umowie jest zapis o tak nachalnej reklamie na wozach, czy można to zdjąć?
2015-12-17 06:37:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi