poniedziałek, 16 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nowe osiedle z nowym żłobkiem

Nowe osiedle z nowym żłobkiem

Nowe osiedle z nowym żłobkiem
Data publikacji: 2016-12-14 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:04
Wywietleń: 845 183491

W Szczecinie przy ul. Łącznej otwarto drugą siedzibę żłobka nr 9 „Przy strumyku”. Dzięki inwestycji ogólna liczba miejsc w żłobku wzrośnie z 85 do 115. Żłobek zaczął funkcjonować od 5 grudnia.

Placówka znajduje się na nowo wybudowanym osiedlu Sienno przez Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego osiedli. Jest to pierwsza tak kameralna nowa placówka powstała na terenach północnych w granicach administracyjnych miasta, gdzie jeszcze do niedawna były tylko dzikie pola.

Nowo otwarta placówka to miejsce bezpieczne i przyjazne dla dzieci, wkomponowane w centrum nowoczesnego osiedla. Budynek spełnia wszystkie wymogi i funkcje miejsca, które w pełni odpowiada potrzebom najmłodszych.

Lokal ma ponad 200 mkw. powierzchni oraz posiada swój plac zabaw, a od podwórza przylega doń teren rekreacyjny z fontanną i zegarem. Jest wyposażony we wszystkie niezbędne do funkcjonowania tego typu placówki sprzęty, które dostosowane są do potrzeb ich użytkowników. Łączny koszt wyposażenia nowego żłobka wyniósł ok. 480 000 zł, a jego budowa ok. 970 000 zł.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Nowe osiedle z nowym żłobkiem Nowe osiedle z nowym żłobkiem Nowe osiedle z nowym żłobkiem Nowe osiedle z nowym żłobkiem

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej