sobota, 17 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowe miejsce wsparcia

Nowe miejsce wsparcia

Nowe miejsce wsparcia
Data publikacji: 2015-07-22 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 01:58
Wywietleń: 215 2800

Gmina Szczecin uruchamia kolejny Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Będzie przeznaczony dla osób z chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi. Ruszył nabór podopiecznych. Ośrodek zacznie działać w lipcu.

Placówka mieści się przy ul. Krasińskiego 45/U2. Działa w strukturach Działu Wsparcia Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej”. Ma 20 miejsc. Powstała jako ośrodek dziennego wsparcia, terapii zajęciowej, rehabilitacji dla osób cierpiących na choroby otępienne.

Na potrzeby seniorów wyremontowano, przygotowano i wyposażono pomieszczenia o powierzchni 180 metrów kw. Jest tu sala terapeutyczna, rehabilitacyjna, pokój do odpoczynku, kącik kuchenny, są dwie łazienki. Na adaptację i wyposażenie pomieszczeń przeznaczono z budżetu miasta 300 tys. zł.

Nabór prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Podopieczni będą tu spędzać czas od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30. Pobyt jest odpłatny, średni dzienny koszt posiłku w tym roku wynosić będzie 7 zł, średni miesięczny koszt świadczonych usług planowany jest na kwotę 933,85 zł.

Od piątku w siedzibie tej placówki trwają dni otwarte. W poniedziałek i wtorek można przyjść w godz. 14-17, poznać warunki i kryteria naboru, zasady funkcjonowania Domu. Na miejscu czeka kierownik DDPS oraz pracownik MOPR. W piątek Dzienny Dom Pomocy przyszła obejrzeć m.in. Anna Ferlas, która ma pod opieką rodziców w wieku 86 i 91 lat chorujących na Alzheimera. Dziś ciężar tej opieki spada głównie na nią.

- Wiąże się to z tyloma obowiązkami, że nie ma możliwości, żeby zająć się rzeczami przyjemnymi, np. terapią aktywizującą - mówi. - A ten ośrodek ją zapewnia. Rodzice byli bardzo aktywni społecznie i towarzysko, teraz to oni są skazani na pomoc. Oferta ośrodka nam odpowiada, szkoda tylko, że nie zapewnia on transportu. W DPS przy ul. Kruczej, gdzie działa taka placówka, takie udogodnienie jest.

Sprawy związane z przyznawaniem miejsca i ustalaniem odpłatności za usługi świadczone w Dziennym Domu załatwiane będą w Sekcji ds. Ośrodków Wsparcia i Mieszkań Chronionych Działu Instytucji Pomocy Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie, w siedzibie przy ul. Sikorskiego 3, w pokoju 121.©℗

Anna Gniazdowska

fot. Anna Gniazdowska

Nowe miejsce wsparcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy