środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nowe miejsce wsparcia

Nowe miejsce wsparcia

Nowe miejsce wsparcia
Data publikacji: 2015-07-22 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 01:58
Wywietleń: 134 2800

Gmina Szczecin uruchamia kolejny Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Będzie przeznaczony dla osób z chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi. Ruszył nabór podopiecznych. Ośrodek zacznie działać w lipcu.

Placówka mieści się przy ul. Krasińskiego 45/U2. Działa w strukturach Działu Wsparcia Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej”. Ma 20 miejsc. Powstała jako ośrodek dziennego wsparcia, terapii zajęciowej, rehabilitacji dla osób cierpiących na choroby otępienne.

Na potrzeby seniorów wyremontowano, przygotowano i wyposażono pomieszczenia o powierzchni 180 metrów kw. Jest tu sala terapeutyczna, rehabilitacyjna, pokój do odpoczynku, kącik kuchenny, są dwie łazienki. Na adaptację i wyposażenie pomieszczeń przeznaczono z budżetu miasta 300 tys. zł.

Nabór prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Podopieczni będą tu spędzać czas od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30. Pobyt jest odpłatny, średni dzienny koszt posiłku w tym roku wynosić będzie 7 zł, średni miesięczny koszt świadczonych usług planowany jest na kwotę 933,85 zł.

Od piątku w siedzibie tej placówki trwają dni otwarte. W poniedziałek i wtorek można przyjść w godz. 14-17, poznać warunki i kryteria naboru, zasady funkcjonowania Domu. Na miejscu czeka kierownik DDPS oraz pracownik MOPR. W piątek Dzienny Dom Pomocy przyszła obejrzeć m.in. Anna Ferlas, która ma pod opieką rodziców w wieku 86 i 91 lat chorujących na Alzheimera. Dziś ciężar tej opieki spada głównie na nią.

- Wiąże się to z tyloma obowiązkami, że nie ma możliwości, żeby zająć się rzeczami przyjemnymi, np. terapią aktywizującą - mówi. - A ten ośrodek ją zapewnia. Rodzice byli bardzo aktywni społecznie i towarzysko, teraz to oni są skazani na pomoc. Oferta ośrodka nam odpowiada, szkoda tylko, że nie zapewnia on transportu. W DPS przy ul. Kruczej, gdzie działa taka placówka, takie udogodnienie jest.

Sprawy związane z przyznawaniem miejsca i ustalaniem odpłatności za usługi świadczone w Dziennym Domu załatwiane będą w Sekcji ds. Ośrodków Wsparcia i Mieszkań Chronionych Działu Instytucji Pomocy Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie, w siedzibie przy ul. Sikorskiego 3, w pokoju 121.©℗

Anna Gniazdowska

fot. Anna Gniazdowska

Nowe miejsce wsparcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi