piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nowa władza w Zdunowie

Nowa władza w Zdunowie

Nowa władza w Zdunowie
Data publikacji: 2016-06-25 10:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:48
Wywietleń: 295 140609

Magdalena Sojka-Szostak będzie pełnić obowiązki dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w szczecińskim Zdunowie. Zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Grodzkiego, który kierował placówką przez ostatnie osiemnaście lat.

Do zmiany władzy doszło w momencie, kiedy szpital przechodzi trudne chwile. Od 2015 r. ma narastające kłopoty finansowe. Dziś jego zadłużenie sięga 25 mln zł. Jak wyjść z dołka? Przez ostatnie tygodnie debatowali na ten temat radni Sejmiku Województwa, marszałek, wojewoda, związki zawodowe, załoga szpitala... Na razie nie ma pomysłu na opanowanie sytuacji - dług rośnie w tempie 1,5 mln zł miesięcznie.

W ubiegłym tygodniu podał się do dymisji dyrektor placówki Tomasz Grodzki. Po jego rezygnacji czasowo zoz-em kierował dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa Marek Sell, który w momencie przejmowania obowiązków zapowiedział, że zależy mu na szybkim wyborze dyrektora szpitala.

Magdalena Sojka-Szostak jest z wykształcenia prawnikiem. Ostatnio pracowała na stanowisku zastępcy dyrektora ds. organizacji i zarządzania w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Szczecinie.©℗

(lew)

Na zdj.: Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa (w środku) przedstawiła w piątek nową p.o. dyrektora szpitala w Zdunowie, Magdalenę Sojkę-Szostak (po prawej). Na specjalnie w tym celu zorganizowanym briefingu o sytuacji w placówce opowiadał Marek Sell.

Komentarze

co tu komentować ??
Taki jak Grodzki to super inwestor i dyrektor , sam kupił działkę obok rozbudowujących się kurników w Motańcu i od 2 lat próbuje sprzedać 20 zl/za metr ( nawet na raty ) ....... Śmiać się czy płakać ??
2016-06-25 20:04:27
Co to szarlataneria?
Czy ortopedzi ze Zdunowa to szarlatani? Wstawia sie pacjentom protezy stawow czy inne elementy, pacjenci po tych operacjach sa w gorszej sytuacji, implanty wypadaja, bol nie ustepuje, szok operacyjny wyniszcza organizm. W dokumentach jest ze operacja sie udala, a jest gorzej niz przed. PO CO WSTAWIA SIE IMPLANTY SKORO STAWY SIE REGENERUJA? O co tu chodzi?
2016-06-25 12:05:07
mm
Z pustego i Salomon nie naleje... PO zaczęło stawiać na ludzi spoza partii, co oznacza, że może poszło po rozum do głowy...
2016-06-25 11:31:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską