środa, 24 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nitras chce do Sejmu

Nitras chce do Sejmu

Nitras chce do Sejmu
Data publikacji: 2015-07-16 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:20
Wywietleń: 280 4239

Sławomir Nitras, niegdyś lider Platformy Obywatelskiej w Szczecinie, a dziś doradca premier Ewy Kopacz oficjalnie ogłosił chęć startu w jesiennych wyborach do Sejmu. Ubiega się o rekomendację powiatowej organizacji PO w Szczecinie.

Wypełniłem i wysłałem ankietę - napisał Nitras w czwartek na Facebooku. -  Będę zabiegał o rekomendację Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu RP. W Parlamencie warto być tylko dla ludzi i czując ich wsparcie, uważam że mam wystarczająco dużo determinacji i siły, aby temu sprostać.

 Nitras rządzący żelazną ręką szczecińską Platformą był jeszcze kilka lat temu „złotym dzieckiem" partii stopniowo zdobywając coraz ważniejsze mandaty i większą władzę. Przez moment  uważany nawet za potencjalnego następcę Donalda Tuska. W PO trzymał się ze Sławomirem Nowakiem i wspierał Radka Sikorskiego, gdy ten w prawyborach walczył no nominację z Bronisławem Komorowskim. Jako europoseł został m.in. przyłapany przez niemiecką policję na jeździe „na wstecznym" po autostradzie.

Kariera polityczna załamała się na pewien czas na skutek konfliktu ze Stanisławem Gawłowskim, szefem regionalnym PO i Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa. Nitras przegrał wybory na przewodniczącego partii w Szczecinie, nie znalazł się na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Ostatnio znów ma dobrą passę - jest doradcą premier Kopacz, był brany pod uwagę jako rzecznik rządu. 

(ArR)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy