środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Niesprawny piecyk. Młoda kobieta ofiarą czadu

Niesprawny piecyk. Młoda kobieta ofiarą czadu

Niesprawny piecyk. Młoda kobieta ofiarą czadu
Data publikacji: 2017-04-17 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:16
Wywietleń: 816 241896

W Wielkanoc (16 kwietnia) do szpitala wojewódzkiego w Koszalinie trafiła jedna z lokatorek bloku mieszkalnego przy ulicy Bałtyckiej. Powodem było zatrucie tlenkiem węgla.

24-letnia kobieta w łazience zasłabła. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie ratunkowe. Nieprzytomną mieszkankę przewieziono do szpitala wojewódzkiego.

W budynku przy ul. Bałtyckiej w Koszalinie szybko stawili się również ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej. Przebadali mieszkanie, a miernik wykazał wysokie stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu. Powodem wystąpienia niebezpiecznego dla życia lokatorów czadu był niesprawny piecyk gazowy. ©℗

(m)

Fot. Wiesław Miller (arch.)

Komentarze

OBSERWATOR
To interesujące.Indywidualne ogrzewanie w mieszkaniach w blokach to masakra. Niektórzy deweloperzy jeszcze buduja inwestycje z piecykami do ogrzewania i cieplej wody.Tam gdzie nie ma instalacji miejskiej. To są niby nowoczesne piecyki z zamknieta komora ale taki grzmot wisi w mieszkaniu , psuje wygląd , zajmuje miejsce i jeszcze wydaje odgłosy.
2017-04-18 11:43:21
tak tylko
Niesprawny piecyk, czy może jednak niesprawna wentylacja ? Piecyk "tylko hajcuje" tak długo póki nie ma próżni, a CO tworzy się z niewystarczającej ilości tlenu. Przy zwykłych piecykach (te z otwartą komorą spalania) durne ludziska montują jeszcze dodatkowo na kratce wentylacyjnej wentylatorek, który... wyciąga powietrze z pomieszczenia, a tym samym kominem od piecyka zamiast spaliny na zewnątrz to są wciągane do środka. Mimo drożnych kominów spalinowych i wentylacyjnych grawitacyjną wymianę powietrza w łazience może spowolnić również duży mróz.
2017-04-18 09:06:27
Co
Czujnik kosztuje niewiele.
2017-04-17 15:12:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje