piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Niepodległości w odwołaniu

Niepodległości w odwołaniu

Data publikacji: 2015-07-22 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 01:59
Wywietleń: 245 2914

W Krajowej Izbie Odwoławczej w Warszawie odbyła się dzisiaj sprawa odwoławcza, w której firma Energopol Szczecin skarżyła się na decyzję Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wykluczającą szczecińską spółkę z udziału w przetargu na modernizację al. Niepodległości. Nie znamy jeszcze decyzji KIO.

Przypomnijmy, że w zorganizowanym przez ZDiTM przetargu na przebudowę wschodniej nitki al. Niepodległości wzięły udział cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył Energopol Szczecin (pod uwagę brane były dwa kryteria: cena i okres rękojmi). Mimo to, nie wygrał konkursu, został wykluczony. Zdaniem przedstawicieli ZDiTM, w swojej ofercie złożył nieprawdziwe informacje.

Konkretnie chodzi o wykaz osób, które mają odpowiednie doświadczenie, by kierować poszczególnymi pracami. Energopol umieścił na liście Daniela Kobiera, który - jak wynika z oświadczenia firmy - był kierownikiem robót sanitarnych na czterech budowach.

- Z uzyskanych przez zamawiającego informacji potwierdzonych jednoznacznymi dowodami wynika, że osoba wskazana przez spółkę Energopol nie pełniła na trzech z czterech podanych inwestycji funkcji kierownika robót sanitarnych oraz w terminach wskazanych w załączniku - przeczytaliśmy w oświadczeniu ZDiTM. - To oznacza, że osoba ta nie spełnia warunku udziału w postępowaniu.

Z decyzją organizatora przetargu nie zgodził się Marcin Konarzewski, dyrektor Energopolu. Odwołał się więc od decyzji ZDiTM. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. Do czasu rozstrzygnięcia sporu, na rozkopanej części al. Niepodległości nie będą prowadzone żadne prace. Na plac budowy nie może wejść nikt, nawet firma, która po wykluczeniu Energopolu wygrała przetarg, czyli Eurovia.©℗

(lw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską