niedziela, 18 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Niech się Polacy wypowiedzą

Niech się Polacy wypowiedzą

Niech się Polacy wypowiedzą
Data publikacji: 2016-05-05 17:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:26
Wywietleń: 1510 132443

Sojusz Lewicy Demokratycznej zbiera podpisy pod wnioskiem w sprawie referendum. Lewica chce, by w sprawie aborcji wypowiedzieli się Polacy.

W projekcie referendum, które przygotował SLD, mowa jest o dwóch wariantach dopuszczalności przerywania ciąży. Pierwsza propozycja zakłada utrzymanie obecnej sytuacji prawnej, druga idzie dalej i mówi o możliwości aborcji do 12. tygodnia ciąży.

W czwartek politycy SLD zbierali w Szczecinie podpisy w sprawie referendum.

- PiS powtarza, że suweren dał im władzę, a my mówimy: niech suweren się wypowie w sprawie aborcji - podkreślał Dariusz Wieczorek, przewodniczący SLD na Pomorzu Zachodnim.

Zbieraniu podpisów przy Medicusie towarzyszyła prezentacja wystawy „Piekło Kobiet”, na której zostały prezentowane dane dotyczące przerywania ciąży w Polsce i na świecie. Albin Majkowski z SLD zwrócił uwagę, że w naszym kraju na tle całej Europy obowiązujące dziś prawo antyaborcyjne jest już restrykcyjne. Lewica przeciwstawia się pomysłom jego dalszego zaostrzania. ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: pomysł referendum w sprawie aborcji poparł Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie i Teatru Kameralnego

 

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Bardzo dobry pomysł, ale w referendum nalezy ustalić granicę biologiczną dla głosujących. np. kobiety 15-45 lat, mężczyzni 16-55lat i koniec! Mochery do kółka rózańcowego mielić jęzorami zdrowaśki!
2016-05-06 15:57:24
Żenada
A ja jestem za tym, by przy okazji komuszki zorganizowały referendum w sprawie eutanazji, by ich dzieci mogły legalnie uśmiercać rodziców np. po 60 roku życia dajmy im do tego prawo, niech mają wolny wybór by o tym decydować!
2016-05-06 09:57:35
Ref
Jeżeli ktoś zachowuje się odpowiednio, godnie, to jego ten problem nie dotyczy.
2016-05-06 08:26:14
rolo
Ci co opluwają komunizm nawet nie mają pojęcia co to jest. Tylko powtarzają bez sensu. W Polsce nigdy nie było komunizmu. Komunizm opiera się na systemie poglądów głoszących program całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, postulujący powszechność, równość i sprawiedliwość społeczną oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej kontroli gospodarki, własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr. Były to przesłanki realizacji zasad równości we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Aby posiadać wiedzę trzeba się uczyć - a inni wolą bezmyślnie powtarzać nie wiedząc o czym mówią. Zachęcam do uczenia się i samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków.
2016-05-05 23:21:19
kajtek
A potem referendum w sprawie likwidacji pozostałości po komunistach - NIECH SIĘ POLACY ? wypowiedzą .
2016-05-05 22:00:33
Gargamel
i słusznie, tyle ze ePiSkopat nie weźmie pod uwagę głosu jak to mówią suwerena, bo suwerenem jest dla nich facet w bordowej kiecce.
2016-05-05 20:51:39
Włodzimieźżžż
Wieczorek to nawet nie komunista, on jest tylko oportunistą, niezatapialnym
2016-05-05 20:33:04
obserwator
umyj ręcę potem człowieku bo to komunistyczny brud!!!!!!!!!!!!!!
2016-05-05 18:51:33