wtorek, 19 września 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nie dokarmiać, niech żyją w lesie

Nie dokarmiać, niech żyją w lesie

Nie dokarmiać, niech żyją w lesie
Data publikacji: 2015-10-17 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 1499 29120

"W naszych mediach szczecińskich czy to w gazetach czy radiu notorycznie dziennikarze upominają i proszą aby nie dokarmiać zwierzyny leśnej. Ale to co w czwartkowe popołudnie ujrzałem stojąc na przystanku końcowym na Podbórzu (Jestem kierowcą autobusu miejskiego), wprawiło mnie w osłupienie" - napisał do nas p. Kamil Piotrowski.

"Dokładnie 3 metry od pętli autobusowej na Podbórzu (Warszewo), w miejscu gdzie często goszczą dziki ryjąc ziemię w poszukiwaniu pożywienia, ktoś porozrzucał chleb. Niewątpliwie jest to karygodne zachowanie, bowiem jak wiadomo zwierzyna leśna podchodzi w coraz głębsze zakątki naszego miasta w poszukiwaniu pożywienia, a tym bardziej teraz kiedy mamy jesienną porę" - kończy Czytelnik. 

Komentarze

Tom
W stanie Maine USA na szlakach turystycznych sa tablice ostrzegujace przed dokarmianiem dzikiej zwierzyny mandacik to $ 1000 za pierwsze wykroczenie
2015-10-17 22:45:30
Nie dokarmiać,
Ludzie to nawet z balkonów wyrzucają jedzenie bo jakiś kotek,piesek,ptaszek zje a że później będzie zdychał w boleściach to nikt nie pomyśli.Ludzie to są nadgorliwi ,zwierzyna sama sobie da radę bez waszego dokarmiania .
2015-10-17 21:42:32
Tylko pytam...?
A jak radzi sobie dzika zwierzyna... w bardzo wielkich Puszczach i Tajgach w pozostalych czesciach Swiata ??
2015-10-17 20:56:28
ciekaff
To raczej człowiek podchodzi w coraz głębsze zakątki przyrody a potem dziwi się , irytuje,lamentuje że mu dziki po ogrodzie ryją... !! A ten chleb no cóż , chyba lepiej do lasu niż na parapet (bo wiadomo co i ptaki potrafią pozostawić po sobie), albo do śmietnika ?
2015-10-17 13:56:05
Gargamel
Można pisać, ganiać, karać itp. ale idiocie i tak nie przetłumaczysz bo "dziczek taki biedny, głodny, a co ja zrobię z tym chlebem", itp. tłumaczenia. Podobnie jak z karmieniem latających szczurów czy wyrzucaniem zepsutego żarcia przed klatkę "bo głodny kotek sobie zje skisłej szyneczki". A to że potem przepadkiem pies to wpier..li i zarzyga właścicielowi pół mieszkania? A co to kogo obchodzi.
2015-10-17 12:51:00
renoikubicafan
Osoby, które tak robią powinny zbierać ten chleb na kolanach plus mandat za cokolwiek np. za zaśmiecanie.
2015-10-17 11:58:58
2 dziki,
Z jakim przystajesz takim sie stajesz ! !
2015-10-17 09:10:06