niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > NIE dla GPS-u

NIE dla GPS-u

NIE dla GPS-u
Data publikacji: 2016-04-02 23:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:40
Wywietleń: 1529 126719

Oznakowanie samochodów służbowych należących do Urzędu Miasta - tak. Zamontowanie w nich GPS, aby kontrolować czy pojazdy te są właściwie wykorzystywane - nie. Tak sekretarz miasta odpowiada na propozycje radnej.

W połowie marca tego roku miejska radna niezrzeszona Małgorzata Jacyna-Witt skierowała do prezydenta Szczecina interpelację dotyczącą używania samochodów służbowych przez pracowników Urzędu Miasta.

- Wnioskuję o oznaczenie tych samochodów elementami charakterystycznymi dla budowania szczecińskiej marki - Floating Garden, podobnie jak w przypadku ulic czy budynków - zaproponowała radna. Jacyna-Witt chciała także dowiedzieć się, dlaczego zastępcy prezydenta i on sam korzystają z samochodów służbowych prywatnie, np. dojeżdżając do pracy. Poza tym, jej zdaniem, samochody służbowe mogłyby posiadać system GPS, co umożliwiłoby nadzór, zarówno służbowy jak i społeczny, nad wykorzystywaniem pojazdów.

Miasto zareagowało pozytywnie na część propozycji radnej.

- Wniosek o oznakowanie samochodów należących do jednostek organizacyjnych Gminy Miasto Szczecin uważam za zasadny. Decyzja w zakresie formy oznakowania, w szczególności wykorzystania elementów systemu identyfikacji wizualnej pozostaje w kompetencji Urzędu Miasta - stwierdził Ryszard Słoka, sekretarz miasta. Inaczej już jest w przypadku wykorzystywania samochodów służbowych. Słoka powołuje się na "stosowaną powszechnie przez pracodawców praktykę pozwalającą korzystać z samochodu pracodawcy również do celów prywatnych". Jak dodał "w takich przypadkach użytkownik ponosi pełny koszt użytkowania - paliwo i koszty eksploatacyjne". Nie spodobał się także pomysł inwigilacji użytkowników służbowych aut.

- Nie widzę konieczności montażu urządzeń GPS-ów w pojazdach w celu sprawowania kontroli nad prawidłowym wykorzystaniem samochodów służbowych - dodaje Słoka. (dar)

 

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

kaśka
Skoro ja zwykła pracownica dojeżdżam swoim autem do pracy,za moje pieniądze to dlaczego taki dyrektor który zarabia wielkie pieniądze nie może do pracy dojeżdżać swoim samochdem.
2016-04-04 17:13:39
Jadzia
Samochody służbowe powinny być używane do celów służbowych a nie na dojazdy do pracy. Przecież to są przejazdy za pieniądze podatników.Ponadto skoro nie pozwalają zamontować GPS ,czyli mają coś do ukrycia.A firma prywatna jak ją stać to może sobie robić co chce.
2016-04-04 17:08:55
GPS
Skoro GPS NIE to jednoznacznie oznacza to, że jednak użytkownicy aut służbowych mają wiele do ukrycia...
2016-04-04 13:13:55
GPS
Kiedyś w Skandynawii była wielka afera, bo ktoś w weekend jechał służbowym autem, a w Polsce? Szkoda gadać.... Najważniejsze, kto i jak miałby monitorować odczyty GPS? Smutne jest tylko to, że wszystko odbywa się za pieniądze podatników, a dziwne to, że z artykułu wynika, że miastem rządzi pan Sekretarz, a nie Prezydent.
2016-04-04 08:01:15
:)
Niestety wiekszosc pracownikow prywatnych firm ktorzy maja auta sluzbowe takze je wykorzystuje maksymalnie prywatnie, w tym dojazd i powrot z pracy a auto sluzbowe powinno byc dostepne tylko w czasie pracy a nie poza nia, ale tego sie nie ogarnie, ale pomysl z ologowaniem dobry ,Mjw bedzie tez miec w zarządzie stoczni Gryfia sluzbowe auto ? dlaczego tu panuje cenzura i o tym nie piszecie od kilku dni tak jak inne media ?
2016-04-03 22:23:49
Boromeusz_
Pierwszy Sekretarz Miasta na prawach powiatu Ryszard S. zapomniał, że jego pracodawcą są mieszkańcy oraz podatnicy, którzy chcą wiedzieć jak każda przekazana na cele miasta złotówka jest spożytkowana. A jeżeli I Sekretarz Miasta na prawach powiatu Ryszard S. się z tym nie zgadza to niech sobie poszuka pracodawcy praktykującego liberalizm po stronie kosztów i wydatków.
2016-04-03 20:37:22
Gary
Ludzie o czym wy mówicie, skoro w spółkach miejskich miasta Szczecina prezesi, dyrektorzy a nawet kierownicy jeżdżą samochodami służbowymi bez GPS i garażują pod domem, to tym bardziej prezydenci nie zgodzą sie na ich zamontowanie.
2016-04-03 20:29:59
Marian
Widze wiele negatywnych opini ale pewnie i tak nic sie nie zmieni a rzadzacy miastem beda mieli gdzies opinie mieszkancow. Jak to szlo... a Wladza sie wyzywi a y sobie radz sam :) Moze male referendum w sprawie gpsu ?? ja jestem ZA!!!!!
2016-04-03 19:46:48
ckm
gps i mapa, otwarta dla wszystkich, z pozycjami aut sluzbowych.
2016-04-03 18:45:30
Miszkaniec
Bo by nie mogli wałków kręcić.Czemu każda inna firma ma gps i nie robi z tego problemu.Skończyło by się wozenie d..y żony.tesciowej i reszty rodziny.a zaczęli by dbać o mieszkańców.
2016-04-03 08:26:32
zebo82
wiadomo ze im nie pasuje i nie widza potrzeby instalacji gps bo wyszło by w jakim stopniu wykorzysują służbowe auta do pracy a ile jeżdżą prywatnie za nasze pieniądze
2016-04-03 08:00:46
oznakowanie
jak mozna oznakowac pojazd zeby ludzie widzieli gdzie one jezdza to sa nawyki po kombinatorzy i tyle
2016-04-03 07:11:00
Tak dla GPS,
Panie Sloka...a My Podatnicy widzimy taka potrzebe, bo te samochody jezdza za Nasze Podatkowe pieniadze !!
2016-04-03 00:56:30