sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nie dali odjechać pijanemu

Nie dali odjechać pijanemu

Nie dali odjechać pijanemu
Data publikacji: 2016-02-14 10:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:36
Wywietleń: 162 120022

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany 59-letni kierowca passata. Mężczyzna jadąc po parkingu na ul. Zamenhoffa w Policach spowodował kolizję z innym pojazdem. Został zatrzymany i przekazany policji przez przypadkowych świadków tego zdarzenia.

Policjanci zostali poinformowani, że na ul. Zamenhofa w Policach nietrzeźwy kierowca passata usiłuje odjechać z miejsca kolizji. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że kierowca wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowanego nieopodal forda. Właścicielka forda widząc całe zdarzenie podeszła do passata, żeby wskazać kierowcy, co się wydarzyło. Wtedy od mężczyzny wyczuła woń alkoholu. Kierowca chciał odjechać z miejsca zdarzenia.

- Dzięki szybkiej reakcji kobiety oraz innych znajdujących się w pobliżu osób kierowca został ujęty i przekazany w ręce policjantów. Wykonane badanie na zawartość alkoholu w organizmie 59 – letniego kierowcy wykazało ponad dwa promile. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy - informuje asp. Małgorzata Litwin. 

59-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat oraz karą grzywny w wysokości 5 000 zł. (k)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 

Komentarze

%
Brawo. Tępić alkoholików.
2016-02-15 09:16:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi