piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nie będę rządził z drugiego rzędu

Nie będę rządził z drugiego rzędu

Nie będę rządził z drugiego rzędu
Data publikacji: 2017-02-11 07:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:09
Wywietleń: 2023 212322
Rozmowa z Piotrem Krzystkiem, prezydentem Szczecina

– Niektórzy politycy w tym mieście twierdzą, że jest pan już zmęczony rządzeniem Szczecinem, wypalony prezydenturą, a przede wszystkim jest pan znudzony.

– To jest taki argument zastępczy, często używany przez tych, którzy innych argumentów nie mają. Jest łatwy do zastosowania, żeby w jakiś sposób uzasadnić wygłaszane twierdzenia. Natomiast, powiem inaczej – jestem doświadczony. Mam doświadczenie ponad 10-letniej prezydentury. Na pewne kwestie w mieście mogę spoglądać z dystansem. Moim zdaniem to jest dobre, bo pozwala ograniczyć emocje, pozwala pragmatycznie patrzeć na rozwiązywanie problemów w mieście. Uważam to za zaletę. A co do mojej formy, to myślę, że nie raz udowodniłem, iż nie jest najgorsza. Sporo jestem jeszcze w stanie zrobić. Również dla Szczecina. A jak słyszę o tym wypaleniu, to mówię, że mam jeszcze sporo energii. A Szczecin wpłynął na spokojniejsze wody i myślę, że to może niektórych drażnić.

– Niektórzy twierdzą, że 10 lat rządzenia powinno już panu wystarczyć.

– Myślę, że powinni o tym decydować mieszkańcy, a nie niektórzy. 

CAŁA ROZMOWA DARIUSZA STANIEWSKIEGO Z PREZYDENTEM PIOTREM KRZYSTKIEM DOSTĘPNA W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 10 LUTEGO 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy 

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

@topek
Może najlepszy, ale z tych najgorszych.
2017-02-11 19:34:48
topek
Najlepszy prezydent jaki miał Szczecin!!!Sfrustrowane nieudaczniki potrafią tyko krytykować samemu nic nie czyniąc a dając przykład Lublina to już całkiem nieporozumienie!!!
2017-02-11 17:12:37
@P-rezydent
Z mieszkańcami "prezio" komunikuje się tylko i wyłącznie przed wyborami samorządowymi. Wtedy wychodzi do nich na ulicę jeździ z nimi komunikacją miejską, rozmawia, udaje, że słucha głosu ludu. Jak na razie większość daje się na to nabrać i głosuje na niego. Po wyborach wszystko wraca do normy, włącznie z dobrym samopoczuciem "prezia".
2017-02-11 16:30:28
P-rezydent
Myślę, że największym problemem naszego prezydenta jest jego izolacja od społeczeństwa i zrzucanie wszystkiego na vice-prezydentów - rzadko zabiera głos w danej sprawie i odsyła do vicep. A to nie vicep startują w wyborach.
2017-02-11 15:51:52
Szczecinainin
Do popleczników Krzystka - nim coś napiszecie pomyślcie, to nie boli. Tylko w Szczecinie wydaje się pieniądze na buble, to w Szczecinie szybki tramwaj jeździ 10 km/h, to w Szczecinie MARINA pada po 2 latach, na Halę wydaje się o wiele za dużo pieniędzy, Arkonka kolejny trefny wydatek itp więc ludzie obudzić się Krzystek jest totalną porażką.
2017-02-11 14:49:48
Adam
A skąd ta buta i pewność, że w ogóle będziesz rządzić?...
2017-02-11 13:39:11
kiepsko
Uważam, że Krzystek jest złym prezydentem, przede wszystkim bojaźliwym, zachowawczym. Mając do dyspozycji tak duże pieniądze zrobił bardzo mało, nawet porównując z miastami nieco mniejszymi : Bydgoszcz, Lublin. Rozwiązania komunikacyjne bardzo małe i niedopracowane; klimat miasta - żaden, modernizacja ul. Kolumba ????. Ciężko mi znaleźć jego sukces na miarę oczekiwań od młodego i energicznego człowieka, którym miał być przed wyborami.
2017-02-11 13:16:19
SOCHA
PANOWIE, PANOWIE PROSZĘ O DUŻĄ ROZWAGĘ, PREZYDENT KRZYSTEK NIE JEST IDEAŁEM ALE JEST GÓRĄ W STOSUNKU DO POPRZEDNIKÓW O 100PROCENT, A MAM PRAWO TAK MÓWIĆ MIESZKAJĄC W SZCZECINIE OD 1948 ROKU.NIETRAFIONE ROBOTY CZY JAK TO NAZYWAMY INWESTYCJE DOTYCZĄ NIE TYLKO SZCZECINA A NIEMAL KAŻDY ZAKĄTEK KRAJU MA JAKIEŚ NIEDOMÓWIENIA , CZY TO TYLKO PREZYDENT MA OBOWIĄZEK ROZWIAZYWAC PROBLEMY A NO NIE SAMORZĄD BYŁ KIEPSKI I ŚMIEM TWIERDZIĆ ZE I DZIŚ NIE JEST SUPER , TEMAT BARDZO ISTOTNY PRZY WYBORACH. POZDRAWIAM
2017-02-11 12:26:09
...do putający
A znasz przysłowie o urywaniu głowy ???
2017-02-11 12:15:12
do gae
Dołożę do tego sądowe wyroki WSA i NSA uchylające idiotyczne decyzje prezydenta i skargi na jego działanie uznane za zasadne. Naruszanie ustaw i rozporządzeń. Pazerność. Kolosalne zadłużanie miasta. A co do wyroku za łamanie praw człowieka. Wrzuć z łaski swojej sygnaturę akt.
2017-02-11 12:13:24
Miś na Miarę
Nie będzie pan rządził z żadnego rzędu. Koniec.
2017-02-11 12:06:23
Prezydent samochwała.
A kto to jest w zrozumieniu p.Prezydenta "niektórzy" ? Tusk,Kopacz czy też obcałowywany po mankietach przez pana Prezydenta Krzystka p.Komorowski."Niektórzy" p.Prezydencie Krzystek to są mieszkańcy Szczecina żądający w stosunku do siebie odrobinę szacunku choć wiemy że od Pana wymagać tego nie możemy i dlatego też Pana nie chcemy !!!!!!
2017-02-11 11:56:18
nie głosowałem na "prezia"
Podstawową wadą "prezia" jest to, że jest uparty, jak "osioł na przejeździe kolejowym". Między innym dlatego mamy tyle nietrafionych inwestycji w Szczecinie. Zastanawiające jest również to, że absolutnie nikt nie poniósł za ten stan rzeczy żadnych konsekwencji. Wg mnie jest to baaaardzo mierny urzędnik mający baaaardzo wysokie mniemanie o sobie.
2017-02-11 11:48:56
bonk
... a ja jestem zadowolony z prezydentury, dużo w Szczecinie się zmieniło przez te 10 lat.
2017-02-11 11:40:09
obiektyw
Nietrafione inwestycje !!!
2017-02-11 11:12:44
zibi
Korzystek?
2017-02-11 10:02:03
gae
Miniony złotych zmarnowanych na nietrafionych inwestycjach, błędnych decyzjach. Wyrok sądowy o łamanie praw człowieka. Mało?!
2017-02-11 10:01:15
Pytający
A dlaczego za tego prezydenta nie wzięła się jeszcze prokuratura? Łamie Europejską Konwencję Praw Człowieka, źle przygotowane inwestycje przynoszą wielomilionowe straty... Panie redaktorze czemu pan tego nie docieka?
2017-02-11 09:28:54