piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Narkotyki przechowywał w altance

Narkotyki przechowywał w altance

Narkotyki przechowywał w altance
Data publikacji: 2016-12-21 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:05
Wywietleń: 485 188489

Szczecińscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę zabezpieczyli ponad 2,6 kilograma zakazanych ustawą substancji. Szczecinianin usłyszał zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.  

– Wspólna praca funkcjonariuszy z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą i kryminalnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową doprowadziła do wytypowania miejsca, gdzie miały być przechowywane narkotyki. Policjanci pojechali pod ustalony adres i na terenie szczecińskich ogrodów działkowych w jednej z altanek znaleźli środki odurzające w reklamówkach. W jednej z nich znajdował się susz roślinny, w drugiej biały proszek – relacjonuje asp. szt. Irena Kornicz.

Szczecinianin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zabezpieczone podczas przeszukania substancje przekazano do badań, które potwierdziły, że kryminalni ujawnili blisko 2200 gramów amfetaminy i blisko 450 gramów marihuany. 

33-latek znany jest policji – już wcześniej wchodził w konflikt z prawem – był notowany za inne przestępstwa oraz odbywał karę pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie postawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych i środków odurzających. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Decyzją sądu 33-latek trafił więc na 3 miesiące za kratki. Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

(p)

Fot. policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską