piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > NAPISZ DO NAS. Mieszkańcom przeszkadza hałas

NAPISZ DO NAS. Mieszkańcom przeszkadza hałas

NAPISZ DO NAS. Mieszkańcom przeszkadza hałas
Data publikacji: 2017-05-29 10:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:22
Wywietleń: 195 262467

Napisał do nas Internauta zbulwersowany hałasem, jaki nocą nie daje spać osobom mieszkającym w pobliżu rozbudowywanego Centrum Handlowego Galaxy: "Prace nocą w Galaxy trwają od środy (24 maja). Nie dają ludziom spać. Proszę posłuchać" - pisze Czytelnik, załączając nagranie i dodaje: "Bardzo proszę o pomoc. Sąsiadka pisała do Galaxy w środę, ale sytuacja się nie zmieniła. Ja napisałem do nich e-maila w dniu dzisiejszym i może to coś zmieni, bo to istne szaleństwo".

Przypominamy, że trwa rozbudowa Galaxy, która ma się zakończyć w listopadzie. Zwiększy się powierzchnia handlowa, powstaną nowe sklepy i miejsca parkingowe.

Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska

Komentarze

abc
No własnie na Witkiewicza buduja nowy kosciol i jakos nikt nie protestuje, a dzwony to przesada totalna, nie wiem co ile to dzwoni chyba co godzine ,powinni to calkiem zdelegalizowac, jak by malo halasu bylo w miescie .Na Warszewie tez buduja nowy kosciol, oj biedni mieszkancy.
2017-05-30 18:07:10
cap kościelny
Gdyby budowali kościół dla jakijś parafii-wszyscy cierpliwie milczeliby i nie sarkali na hałasy. Gdy budują centrum handlowo-usługowe dla wszystkich, parafianie podnoszą larum! Gdy katabasy na Oś. Majowym walą w trzy dzwony - to żadna siła w Szczecinie nie może ich wyciszyć! Dzwonnicę katabas pobudował 20 kroków od bloków mieszkalnych... Zatem, parafianie:wara od GALAXY!!! Najpierw uciszcie swoje podwórka!
2017-05-30 08:33:20
@słuchacz
Co było pierwsze? Strzelnica? Czy Twoja posesja (mieszkanie)?
2017-05-29 19:55:00
doPolicjant
Do doPolicjant: Zanim obrazisz dokładnie zapoznaj się z przepisami oraz komentarzem do zapisów kodeksowych. Najpierw z Kodeksu wykroczeń: Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne. Ale jak już sobie zakupisz Kodeks wykroczeń, to proponuję z komentarzem, tam znajdziesz definicję ciszy nocnej, a mianowicie: "Zakłócenie to polega na uniemożliwieniu, przynajmniej jednej osobie, odpoczęcia w ciszy, która obowiązuje od godz. 22:00 do 6:00, przy czym odpoczynek ten nie musi przejawiać się w formie snu – nie ma większego znaczenia czy sen został przerwany czy też nie. Może on polegać np. na czytaniu książek. Czas odpoczynku nocnego może być unormowany inaczej przez uprawniony do tego organ, np. przez zarząd uzdrowiska". Takie są wytyczne dla funkcjonariuszy Policji i sądów. Rozumiem, że doPolicjant musi podnosić swoją niską samoocenę obrażając Policjanta.
2017-05-29 19:31:38
słuchacz
Cisza nocna - a strzelania nocne na strzelnicy Krzekowo to pryszcz.
2017-05-29 17:48:11
Krzysio
Kto krzykiem hałasem itp. zakłóca spoczynek nocny podlega karze... ale w polandii są równi i równiejsi. Poza tym co ma zrobić policja? Wlepi mandat 200 zł? Dla takiego giganta to śmieszne pieniądze - zapłacą i dalej będą hałasować.
2017-05-29 16:56:23
doPolicjant
Nie ma w prawie nigdzie napisane konkretnie, ze 22-6, jest to tylko zwyczajowo przyjete, wiec zaden z ciebie policjant (pewnie chialbys byc ale matura jest potrzebna!!!). Art KC 144 definiuje ta kwestie. Po prosu maja budwac tak zeby nie przeszkadzalo, to dotyczy tez wszytskich odpadów i smieci jakis opilków czy pylu co sie wala po chodnikach.
2017-05-29 16:51:09
3xNIE
Nie chodzić do tego kolchozu pseudoinwestycji, Nie kupować, Nie wchodzić. Włoski protest!
2017-05-29 14:16:35
Sąsiadka która słyszała hałasy, ale spała
Ile tu mądrych wypowiedzi i oby zostały skonfrontowane z taką sytuacją. Nocą takie hałasy nie przystoi, a stopery też mają swoje ograniczenia. Ciekawe tylko dlaczego z tej strony Galaxy pracują tylko w nocy-mądrzy, najmądrzejszy mają coś do powiedzenia. Ja, jak dziś usłyszę, zawiadamiam od razu Policję. Prawo na szczęście chroni.
2017-05-29 13:15:06
ONS
do KTOŚ. Dla kogoś to robią, można zastrajkować i iść do sklepików za rogiem. Można nie chodzić do Galaxy ale tam dziennie do 30 tys. ludzi wchodzi, a w weekendy do 60 tys. Twój głos nie ma siły przebicia. Więc ciesz się ze mieszkasz w dużym mieście. A w ostateczności ludzie w ospałych miejscowościach wokół Szczecina chętnie oddadzą nawet dom za mieszkanie w mieście.
2017-05-29 13:05:09
zs
Nie ma to jak zamieszkac w scisłym centrum miasta i narzekac na hałas haha ,polecam stopery piankowe firmy 3m- w aptece za 3zł, bardzo pomagaja ,ciekawe czy sasiedzi palący smierdziuchy na klatkach, przed blokiem czy w kuchni/mieszkaniu nie przeszkadzaja osobom nie palacym? o szczekajacych kundlach 24h nie wspomne.Moze w ramach protestu po otwarciu galaxy nie zrobia tam zakupow hah
2017-05-29 12:52:57
policjant
prawo jest prawem i obowiazuje wszystkuch - cisza nocna od 22
2017-05-29 12:21:10
Szczecinianin
Patriota czy idiota? Wiercenie, stukanie w nocy ma byc usprswiedliwione inwestycjami? Dla kogo ta inwestycja? POWINNI WYBURZYC TEN MOLOCH I DAC NA PRZEDMIESCIA WLASNIE. Moze wtedy pseudopatriota bedzie zadowolony. Rzeczywiscie takie prace mozna robic w dzien i dac ludziom spokoju.
2017-05-29 12:20:06
Anka
Najbardziej przeszkadzają konentarze osób, które nie muszą znosuć huków i hałasów. Powinno się to zgłodić na policję.
2017-05-29 11:49:56
ktoś
Ktoś wydał pozwolenie na rozbudowę, ktoś sprzedał działkę, ktoś wspiera inicjatywy przedsiębiorców, ktoś będzie miał swoje stoisko w nowym obiekcie. Zawsze jest jakiś ktoś, tylko poskarżyć się nie ma komu.
2017-05-29 11:41:33
Szczeciński Patriota
Proszę się przeprowadzić na przedmieścia albo na wieś. W centrach dużych miast jest hałas i to jest jak najbardziej normalne. Nie ma inwestycji w mieście- źle. Są inwestycje w mieście- jeszcze gorzej! Ludzie, co z wami..
2017-05-29 11:36:36
Janina
Robią sobie co chcą
2017-05-29 11:33:16
Dariusz Pilich
Ludziom to wszystko przeszkadza. Co za naród
2017-05-29 11:15:25
alicja
Na Policzkach w Biedronce przyjmują w nocy dostawy, tak walą blacha że nie można spać a okno przecież trzeba otworzyć bo goraco
2017-05-29 11:12:50
Bart77
Przegięcie
2017-05-29 11:12:05
urzędnik
Szanowni mieszkańcy takie Was traktowanie przez wykonawcę może stanowić wykroczenie zakłócenia spokoju z art. 51 kodeksu wykroczeń, zgodnie z którym, kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze.Zatem powinniście wystąpić do Sądu z wnioskiem o ukaranie wykonawcy.Możecie wskazać konkretną osobę np.Inspektora Nadzoru tej Budowy lub Kierownika.Na tablicy informacyjnej budowy są umieszczone wszystkie niezbędne dane potrzebne do sporządzenie wniosku.Sąd szybko przywoła wykonawcę do porządku.Pisanie listów,proszenie wykonawcy to strata waszego czasu bo interes biznesowy jest ważniejszy od waszego spokoju.Wszelkie zapewnienia i obiecanki to gra pozorów obliczona tylko na wydłużenie całego bałaganu.Tak więc jest to najprostsza forma i zapewniam Was bardzo skuteczna na takich,którym się wydaje że "większy bogatszy" może wszystko.Otóż nie może.
2017-05-29 11:08:33