sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Najwyższe apartamenty w mieście

Najwyższe apartamenty w mieście

Najwyższe apartamenty w mieście
Data publikacji: 2015-08-31 18:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-09 20:19
Wywietleń: 3753 16376

TVP i Radiu Szczecin po wielu próbach udało się sprzedać charakterystyczny wieżowiec. Nabywcą jest szczecinska spółka deweloperska. W miejscu telewizyjnych biur powstaną najwyżej położone w Szczecinie apartamenty.

Od dłuższego czasu telewizja i radio, które jest mniejszościowym właścicielem próbowało zbyć wieżowiec przy ul. Niedziałkowskiego w Szczecinie. Budynek jest w złym stanie technicznym, decyzja strażaków można użytkować tylko 7 z 18 pięter.

Do ostatniego przetargu, w którym cena wywoławcza wynosiła 3,4 miliona złotych stanęły tylko dwie firmy. Wyższa cenę zaproponowała szczecińska spółka Idea Inwest i to ona będzie nowym właścicielem obiektu, jeśli decyzję komisji przetargowej zatwierdzi zarząd TVP SA.

- Mamy świadomość stanu technicznego obiektu - mówi Robert Wiszowaty, właściciel Idei Inwest. - Do czasu uzyskania pozwolenia na budowę będziemy użytkować tylko 7 pięter. Potem zaczniemy remont generalny. Chcemy biura zastąpić apartamentami.

Według inwestora budowa zajmie 2-3 lata.

 (ArR)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

Komentarze

michu91
Do "Odkrycie", a co ty masz do firm informatycznych?! Im więcej takich tym lepiej dla miasta.
2017-12-09 19:40:55
kruk77
Po remoncie będzie to piękny budynek, który jest na trwale wpisany w krajobraz miasta.
2015-09-03 18:28:13
ja
Skoro nowy właściciel jest świadomy stanu technicznego budynku i obostrzeń straży pożarnej to chyba wyburzy to coś.
2015-09-01 08:58:43
Rysiek
Kolejny pieniądz do działki panoczki żyją jak pączki tylko krat im brak.
2015-09-01 08:32:42
Odkrycie
Polska już dawno została pozbawiona przemysłu, a zamiast tego jest turystyka, pośrednictwo, call-center, montownie, firmy informatyczne itp.
2015-09-01 06:25:03
" Odchylenie od pionu "
Tak, to ja pisałem o tym odchyleniu. Źle to ująłem. Wynikało, że sugeruję się zdjęciem. Akurat wiem co nieco o " walących się liniach " przy obiektywie szerokokątnym. On jest w rzeczywistości odchylony od pionu. Widać z al. Wojska Polskiego. Widać to od wielu lat.
2015-09-01 06:07:31
ckm
juz dawno powinni go wysadzic w powietrze.
2015-08-31 23:46:03
Do tego co mnie wyśmiał z "pionem"
Tak, źle to ująłem. On jest w rzeczywistości odchylony od pionu. Idźcie, obejdźcie dookoła, zobaczcie. A Koleś, gdybyśd był po takiej Tekili jak ja, byś napisał, że stoi nagłowie.
2015-08-31 22:51:43
@Przecież ten kloc jest wyraźnie odchylony od pionu.
Gratuluję, znawco fotografii. Jestem pod ogromnym wrażeniem twych przemyśleń.
2015-08-31 20:37:59
lepszy
Do Ciecin_2050: Szczecin nie ma przemysłu? Puknij się w łeb malkontencie, a następnie poczytaj.
2015-08-31 20:26:00
Przecież ten kloc jest wyraźnie odchylony od pionu.
.
2015-08-31 20:12:22
Ciecin_2050
Szczecin nie ma przemysłu więc musi na czymś innym zarabiać. Hotelarstwo i turystyka sentymentalna i biznesowa to znak czasu. Jeżeli chodzi o sentymentalistów niemieckich to wille takie jak przy ul. Wojska Polskiego róg Miłaszewskich idealnie nadają się na hotele.
2015-08-31 18:45:02
Ala66
Zburzyć ten niepasujący do otoczenia klocek.
2015-08-31 17:59:01