niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Najlepsi kurierzy w Szczecinie?

Najlepsi kurierzy w Szczecinie?

Najlepsi kurierzy w Szczecinie?
Data publikacji: 2016-12-08 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:03
Wywietleń: 505 182722

Grupa szczecińskich kurierów rowerowych będzie się starać, aby w stolicy Pomorza Zachodniego w 2018 roku zorganizowane zostały Mistrzostwa Europy Kurierów Rowerowych. 

ZAWODY kurierów rowerowych odbywają się co roku, w 2016 gospodarzem była Kopenhaga. W 2017 roku impreza odbędzie się w Wiedniu. Właśnie tam wybrane zostanie miasto, które rok później gościć będzie zawodników. - Jedynie kurierzy mogą głosować, planujemy pojechać silna grupą, aby przedstawić dobrze naszą kandydaturę i przekonać ludzi, że warto wybrać Szczecin - mówi Zuzanna Czerniak, jedna z osób zaangażowanych w kandydaturę Szczecina. 

Podczas mistrzostw kurierzy biorą udział w różnych konkurencjach. Jedną z nich jest main race, czyli wyścig główny, podczas którego uczestnicy konkurują w wykonywaniu codziennych zadań należących do gońców poruszających się jednośladami, czy tzw. alleycaty, czyli wyścigi rowerowe organizowane w warunkach miejskich. Wśród miast, które chcą się ubiegać o rolę gospodarza mistrzostw są m.in. Ateny. Co prawda szczecińskie środowisko kurierów nie jest liczne, ale jednym z argumentów przemawiającym za kandydaturą Szczecina ma być fakt, że w 2018 mistrzostwa świata kurierów odbędą się w Rydze. 

- Impreza w Szczecinie mogłaby być wstępem do zawodów na Łotwie, poza tym Szczecin dla wielu osób może być bardziej po drodze do Rygi niż Ateny - dodaje Z. Czerniak. W 2010 roku Szczecin był gospodarzem Mistrzostw Polski Kurierów Rowerowych. ©℗

(szymw) 

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu:  Kurierzy rowerowi z całej Europy zjadą do Szczecina?

 

Komentarze

Yesoo
Panie moderatorze.... czy moja poprzednia wypowiedź kogoś uraziła że nie została opublikowana? Napisałem tylko że tym pseudo kurierom za nagminne łamanie przepisów o ruchu drogowym powinno się nakopać do tyłka a do tego za każde przewinienie odpowiednio ukarać mandatem karnym.
2016-12-08 23:31:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi