środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nad Bałtykiem drożej niż za granicą

Nad Bałtykiem drożej niż za granicą

Nad Bałtykiem drożej niż za granicą
Data publikacji: 2016-06-06 09:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:46
Wywietleń: 780 137994

To, że tegoroczny sezon będzie udany, zachodniopomorscy kwaterodawcy przewidywali już na początku roku. Dziś wiedzą, że się nie mylili. Niemal 100-procentowe obłożenie gwarantuje, że zyski będą rekordowe.

– Gestorzy branży turystycznej wiedzą, że zwiększony popyt na wypoczynek nad polskim Bałtykiem to wynik zapalnej sytuacji w krajach egzotycznych – twierdzi Robert Karelus ze świnoujskiego magistratu.


Kwaterodawcy z tego wyspiarskiego kurortu na pytania o wolne miejsca faktycznie rozkładają ręce.
 Podobnie jest w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Mielnie i w Darłowie. Jak twierdzą w kołobrzeskim biurze turystycznym Jakubow Travel, boom rezerwacyjny rozpoczął się już w styczniu. Dziś znalezienie wolnego terminu, w którymś z zachodniopomorskich ośrodków, graniczy z cudem.

Czteroosobowa rodzina za dobę z wyżywieniem w dźwirzyńskim Neptuno Resort & Spa zapłaci w czasie wakacji 800 zł! Oczywiście są też tańsze oferty. Za 8 nocy 3-osobowej rodziny recepcja pensjonatu Pingwin w Międzyzdrojach poprosi 3200 zł. Cena nie zawiera jednak wyżywienia. ©℗

Przemysław Weprzędz

Fot. Archiwum/Artur Bakaj

Więcej w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 6 czerwca 2016 roku

Komentarze

czytelnik
Czytelniczka nie wprowadzaj w błąd. Ceny kształtują się od 50 zł do 70 zł. i tak od lat. Oczywiście luksusowe są drogie 200 zł. A więc: nie produkuj się, nie zmieniaj nicka i nie pisz głupot.
2016-06-08 08:50:59
Czytelniczka
Nad samym Oceanem dzielila od niego tylko jezdnia-Nazare,Portugalia 1680zl za 2 osoby za tydzien w czerwcu,bez wyzywienia wygodny pokoj piekna lazienka wifi co chciec wiecej.........sprawdzialam Miedzyzdroje hoetel najblizej morza najtaniej ok 400zl za pokoj
2016-06-07 18:03:09
bełkot
Skończcie te idiotyczne wywody: że KOD, że PO, że to, że tamto. Nie produkuj się.
2016-06-07 10:54:27
mariusz
kod stac bo to oplacane marionetki przez pseudo biznesmenow ktorym goraco sie robi za nowych rzadow PiS. wiec kod niech jedzie a ja zalatwiam deszcze, ulewy I wichury I +8C. we wrzesniu Polacy przyjada I bedzie piekna pogoda I cena o 80% mniejsza.
2016-06-07 09:59:05
Mario
2200zl za 14 dni w Bulgari 50 m od plazy. apartamenty 5 osobowy z aneksem wifi klimatyzacja. Dojazd cena benzyny z noclegami po drodze 2100zl Na miejscu na atrakcje 1200 zl razem 5500 Dwa lata temu Albania wynajecie willi 12 dni z pieknym tarasem i widokiem na morze dla 2 rodzin 400 euro dojazd 2200 z noclegiem w Chorwacji i powrotem przez Grecje i Wegry Na miejscu wydane 1000 (obiady sniadania zwiedzanie 4 osobowa rodzina) Carnogora wynajecie domu na 9 dni 280 euro dojazd 1800zl Na miejscu okolo 1200zl We wszystkich miejscach piekna pogoda i fajne dzikie plaze Brak tloku ciepla i czysta woda Hiszpania Costa Brava 650 euro za 14 dni nie stety nie kazdy moze jechac w tak daleka podroz wiec nasi hotelowcy wykorzystuja to jak tylko moga!!!
2016-06-07 02:01:30
zakład Misilo
Poseł Misiło postawił 10 tysięcy, że nowy stadion w Szczecinie bedzie kosztował minimum 200 milionów i wyzwał do zakładu prezydenta Krzystka. A ja stawiam autorowi tej zabawnej notatki PW tysiąc złotych, że znajda mu po kilka ofert w wybranym terminie w każdej miejscowości nadmorskiej i to za ceny minimum dwukrotni niższe, niż te podane. A cała ta nagonka na wczasy nad Bałtykiem to tylko marketing właścicieli miejsc noclegowych i samorządów. A jak pogoda nie dopisze to i tak znów będa narzekania, że tak słabego sezonu już dawno nie było...jak co roku. I co PW przyjmujesz zakład?
2016-06-06 23:52:15
italianka
To ciekawe z ta kawa!!!bo tu 5€ za 1h.....i kawa tu 0.80cent...taniej niz w Polsce!!!!
2016-06-06 21:42:37
bartoli
Za 2 tygodnie(!!!) w Dalmacji, okolice Trogiru: apartament - klimatyzacja, łazienka, wifi, aneks, 20 m do ciepłego, czystego morza - 2800 zł plus dojazd 1200 zł. Ceny jak u nas nad Bałtykiem ale podane wszystko na szkle, a nie na papierowych tackach i do tego świeżo wyłowione z morza z grilla, a nie pięć razy rozmrażane na przepalonym oleju.
2016-06-06 18:22:07
Taka prawda
A ja lubie nasze plaze bo nie ma na nich kobiet w burkach
2016-06-06 18:03:10
Straszni mieszkańcy
Od rana bełkot. Bełkocą, bredzą, Że deszcz, że drogo, że to, że tamto. Trochę pochodzą, trochę posiedzą, I wszystko widmo. I wszystko fantom.
2016-06-06 17:26:46
Torthon
Wakacje najtaniej w Hiszpanii, Chorwacji i ...Albanii . W Polsce właściciele oszaleli . Ceny z sufitu , a standard ? poniżej dna , bez łazienki, bez klimatyzacji, bez wygodnych łóżek , bez dostępu do internetu. Brudno śmierdząco, z wychodkiem za ,,stodołą '' . Czy stać KOD-ziarzy ? górników stać na pewno ,ale oni są uprzywilejowani i nie muszą pracować .
2016-06-06 16:37:22
szczecinianka
A w Niechorzu sa jeszcze wolne miejsca i tydzien dla 4 osobowej Rodziny bez wyzywiwniato koszt 1960 zl w pokoju studio z aneksem. Ceny ktore podajecie powalaja, ale kto bogatemu ... 😆 szukajcia a znajdziecie 😆
2016-06-06 16:10:28
Gargamel
I ten widok Janusza skarpeciarza, w przyciasnych majtach i wylewającym się badziochem... bezcenne
2016-06-06 16:05:26
Jarun
Po pierwsze, mamy 2,5 miesiąca lata nad morzem. Sezon od połowy czerwca do 1 września. Opłaty, czynsze, podatki - nadmorskie gminy wywindowały i doprowadziły już dawno do absurdu i nieopłacalności. Polak w Polsce musi płacić za oddychanie 5 zł. dziennie, tzw. klimatyczne. Jakim prawem, przecież urzędnicy z gminy nie produkują tlenu? Tymczasem Jarek kolejny raz będzie obchodził miesięcznicę śmierci brata.
2016-06-06 15:39:45
daro
Pewnie większość z KODu stać na takie wczasy
2016-06-06 14:38:52
bełkot
za 4 tysiace ,tydzien w Chorwacji za 4 osoby z paliwem i zakwaterowaniem bez wyżywienia,piekna czysta woda do tego cieplutka a nie to co nad baltykiem
2016-06-06 12:07:10
Prawa Klienta...
Bo Oli-garki PO-trafia manewrowac w bezprawiu... tj. zaplacic i przeplacic ??
2016-06-06 11:20:40
Smutna prawda
Każde dziecko wie, że ceny są droższe niż poza granicami Polski. A wszystko to z prostego względu, za godzinę pracy zagraniczny turysta może kupić w polskiej kawiarni co najmniej 6 filiżanek kawy, a Polak niekiedy 1 albo dwie...