piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle

Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle

Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle
Data publikacji: 2016-09-19 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:55
Wywietleń: 143 155573

Gra w kręgle tramwajem? Dla najlepszych z kierujących składami po torach to ponoć nie jest jakikolwiek problem. Taką konkurencję wymyślono w urządzonej w tym roku kolejnej edycji zawodów na najlepszego motorniczego w Polsce. Konkurs odbył się 15-16 września w Łodzi, a Szczecin miało w nim także troje swoich reprezentantów. 

- Konkurs podzielony był na część teoretyczną i praktyczną. Zawodnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą, ale także umiejętnościami interpersonalnymi oraz sprawnością w pojeździe. Zadania były zróżnicowane, jednym z najciekawszych był dojazd tramwajem do piłki w taki sposób, by przewróciła kręgle - jak relacjonuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa spółki Tramwaje Szczecińskie. -  Z tą konkurencją nie miał problemu Kamil Szulborski, który doszedł aż do finału konkursu i ostatecznie zajął 8 miejsce. 

Pan Kamil, najlepszy motorniczy ze Szczecina, przyznaje, że niektóre konkurencje sprawiły mu kłopoty i powodów do przemyśleń. - Hamowanie w poślizgu na rozlanym na szynie oleju było dla mnie najtrudniejsze. Poza tym zwróciłem uwagę, że niektóre rzeczy robię już mechanicznie, muszę wyzbyć się niektórych przyzwyczajeń - podkreśla Kamil Szulborski. -  To bardzo potrzebny konkurs, poznałem swoje umiejętności, mogłem się sprawdzić w różnych sytuacjach.

To oczywiście były sytuacje aranżowane i symulowane, ale podczas nich każdy motorniczy ma szansę wykazać się refleksem, precyzją i sam się przekonać, jak jest w stanie reagować w kontrolowanych warunkach na późniejsze potencjalne zagrożenia w codziennej pracy zawodowej, wyjeżdżając na swoją zmianę w trasę. Inne konkurencje dotyczyły m.in. relacji z pasażerami i reagowania na ich czasem dziwne zachowania. W tym radzenia sobie w trudnych sytuacjach z nimi, na przykład gdy palą e-papierosa. A test z jazdy precyzyjnej polegał na zatrzymaniu się drugimi drzwiami dokładnie na wysokości specjalnego słupka przystankowego. Była też jazda z zasłoniętym prędkościomierzem.

Konkurs organizowany jest co 2 lata, w tegorocznej edycji w Łodzi wzięło udział 29 motorniczych z całego kraju. Nasze miasto wspólnie z Kamilem Szulborskim reprezentowali również Agnieszka Leonowicz i Roman Czekalski.

(MIR)
Fot. (archiwum TS)

Na zdjęciu głównym: pierwszy z prawej za stołem podczas testów konkursowych Kamil Szulborski ze Szczecina. Na pozostałych zdjęciach w minigalerii motornicza reprezentacja Szczecina w komplecie, czyli Agnieszka Leonowicz, Roman Czekalski i Kamil Szulborski oraz ich koleżanki i koledzy po fachu z innych miast Polski podczas zawodów w Łodzi.

 

Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle

Komentarze

Tram
W Twoim tramwaju grupa chuliganów zaczepia i bije pasażerów, co robisz: 1) Wychodzisz i powalasz na podłogę agresorów 2) wołasz pomoc 3) nic nie robisz.
2016-09-20 08:05:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi