sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Motocykliści dla zdrowia

Motocykliści dla zdrowia

Motocykliści dla zdrowia
Data publikacji: 2015-09-16 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:17
Wywietleń: 835 20948

Ponad 100 osób skorzystało z bezpłatnych badań przesiewowych dla wczesnego wykrycia raka pęcherza. Zorganizowała je Katedra i Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej PUM w Szczecinie.

- Zainteresowanie badaniami było spore, ale przy naszej sprawnej organizacji, moglibyśmy przyjąć jeszcze więcej osób - mówi prof. Marcin Słojewski, kierownik Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej PUM (w SPSK nr 2 w Szczecinie). - Z badań skorzystały osoby w różnym wieku, i panie, i panowie. Ponad 100 osób. Kilku pacjentów wymagało skierowania na dodatkową diagnostykę. To dowodzi, że warto organizować takie akcje i na pewno będziemy je powtarzać.

Tym razem urolodzy szczególnie namawiali do badania palaczy papierosów, którzy wcześniej nie badali się urologicznie.

- W tym roku, oprócz oczywiście raka stercza, uwagę społeczną chcemy zwrócić na problem raka pęcherza moczowego, który zbiera swe żniwo głównie wśród palaczy tytoniu. Fakt ten jest zaskoczeniem dla wielu osób, które kojarzą ten nałóg głównie z nowotworami płuc – tłumaczy prof. Marcin Słojewski.

Akcja bezpłatnych badań została przygotowana w czasie trwającego właśnie Europejskiego Tygodnia Urologii. Promowali ją dodatkowo motocykliści z grupy Motofanatycy, którzy we wtorek przyjechali do szpitala na Pomorzanach na swoich maszynach.

(sag)


 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi