czwartek, 21 września 2017.
Strona główna > Wiadomości > Morawiecki nie weźmie. A inni politycy?

Morawiecki nie weźmie. A inni politycy?

Morawiecki nie weźmie. A inni politycy?
Data publikacji: 2016-02-02 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:35
Wywietleń: 1932 115586

Wicepremier Mateusz Morawiecki już zadeklarował, że nie będzie korzystał z programu Rodzina 500+ i do tego samego namawia ludzi dobrze sytuowanych. Podobne zapewnienie złożył także europoseł PiS Tomasz Poręba. A co zrobią zachodniopomorscy politycy, czy niektórzy z nich również nie będą brać 500 zł na dzieci?

Marszałek Olgierd Gebelwicz (PO) ma trzy córki, więc jeśli rządowy program bez zmian przejdzie przez Sejm, to jego rodzinie będzie przysługiwać co miesiąc 1 tys. zł. Czy marszałek skorzysta z pomocy?

- Na razie nie emocjonuję się wsparciem, bo nie wiem, jaki będzie jego ostateczny kształt i komu finalnie będzie przysługiwać - odpowiedział Olgierd Geblewicz.

Marek Duklanowski, szczeciński radny PiS i ojciec dwóch córek, był zdziwionym naszym pytaniem.

- Dlaczego miałbym dobrowolnie rezygnować z tego wsparcia? - zareagował.©℗

(masz, gan)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. arch.

Komentarze

Nina
Moim zdaniem, jeśli program ma zachęcić do rozmnażania tych, którzy dotąd nie czuli się zachęceni - pieniądze powinny być na każde dziecko, ale tylko to urodzone co najmniej rok po wprowadzeniu programu. Trzech miesięcy przed zajściem w ciąże potrzebuje kobieta, by doprowadzić swój organizm do porządku, więc tak by było najrozsądniej.
2016-02-04 10:39:27
Rządowi pod rozwagę
Najlepiej by było zabrać bogatym majątek. Tak, żeby wszyscy mieli po równo. I wtedy dawać po tyle samo każdemu na każde dziecko. Nie może być tak, żeby byli bogaci i biedni. Co? Mamy różne żołądki? Dlaczego mam mieszkać w małym mieszkaniu, a ktoś inny w willi? Posłowie PiS powinni dać dobry przykład i oddawać swoje pensje biednym. Sobie tylko zostawić minimum socjalne. To by była ważna wskazówka dla wszystkich i dzięki temu ludzie by uwierzyli, że komuś na nich zależy. Liczę na to, że pan Morawiecki da dobry przykłąd i rozda biednym wszystko co naciągnął z banków.
2016-02-04 08:09:38
Olgierd
Chociaz zarabiam ponad 10000, to i tak zloze wniosek, bede mial jeszcze wiecej. Wydam na wakcje za granicą - ostatnio ełro drogie! :)
2016-02-03 15:21:44
typ
co się podniecać bogatymi palantami! Lepiej zobaczcie, jak fyruchali samotne matki z jednym dzieckiem - przy zarobku BRUTTO 1.601 PLN nie dostaną ani grosza !!! Pisdowata urawniłowka, bo bogacze z 2 i więcej bachorami kasę dostaną!
2016-02-03 12:46:12
@@@
No i znowu aktualne powiedzenie "DZIEL I RZĄDŻ" Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych
2016-02-03 12:32:45
@zbyszek
Nikomu nie podoba się, gdy go kołują. Czy przypadkiem przed wyborami p. Szydło nie obiecywała 500 zł na KAŻDE dziecko? Przypomnisz sobie, czy poszukać linka?
2016-02-03 12:31:11
w-PiS-anka,
Odp. do komentarza mieszkanca...oczywiscie dobrze bylo by i to wiedziec...! Widac wiec wyraznie, ze czegos sie "boisz czy obawiasz" ? Ci PO-owcy i KOD-owcy co tak obecnie krytykuja PiS majac chocby troche Honoru (?) nie PO-winni wyciagac reki PO te "PiS-uarskie" pieniadze ??
2016-02-03 12:15:19
Benek
Te 500 złotych to ma być zachęta dla patologii do rozmnażania? Jak kogoś nie stać, to po co robi troje, pięcioro, dziesięcioro dzieci? Z nudów? Można książkę poczytać, pójść na spacer, albo poszukać pracy.
2016-02-03 11:59:57
zbyszek
Strasznie poprzednikom nie podoba sie ten program 500+ bo teraz widać jak nas kołowali. Wylewają tony jadu na Polskę.Ale na nic ich plucie. Przegrali wybory i tyle.
2016-02-03 10:28:42
ulala
A dlaczego ktos kto dobrze zarabia a tym samym płaci najwyzsze podatki, ma nie brać pieniędzy? Ciekawe kto z was madrusie tk chetnie rezygnuje ze wszystkiego co wam ewentualnie przysługuje? Rozumiem, że jak w pracy są premie to idziecie do szefa i mówicie moja premie podziel na panie sprzątające bo one mają mniej? a kurier schodzi juz na psy... szukacie sensacji, jeszcze w majtki zajrzyjcie i sprawdzie czy tam ktoś nie ma czegos co mu sie nalezy ale w sumie to sie nie nalezy...
2016-02-03 10:07:06
miastowa
Kazdy,kto popiera PIS nie powinien pobierac tych pieniazkow,albo przeznaczyc na kosciol
2016-02-03 09:11:03
do "Bogatym PO-d rozwage...,"
No właśnie wyczytałeś (chyba przeczytałeś), że bogata pijawka Duklanowski weźmie , "pewnie przez swoją chytrość", tylko on jest z PiS.
2016-02-03 08:52:18
500
Pytanie było proste: tak, czy nie. Jednak dla przedstawiciela opozycji okazało się zbyt skomplikowane.
2016-02-03 07:54:59
mieszkaniec
Co Was to w ogóle obchodzi??? Może jeszcze zapytajcie ile kieszonkowego dają swoim dzieciom.
2016-02-03 07:49:54
Bogatym PO-d rozwage...,
Tylko pewna czesc bogatych "pijawek" bedzie poprzez swoja dalsza chytrosc PO-bierala jeszcze te dodatkowe 500 zl na dziecko ! Moim zdaniem... ta pomoc tych 500 zlotych powinna obowiazywac tylko Rodziny o niskich zarobkach tj. do pewnej sumy rocznych Rodzinnych dochodow...ustalonych przez obecny Rzad !!
2016-02-03 02:51:27
Gargamel
Powinien być w ustawie zapis że wsparcie nie dotyczy osób zarabiających w miesiąc tyle ile przeciętny Kowalski w 2 lata...