piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Modernizacja Jagiellońskiej. Fryga z fontanną

Modernizacja Jagiellońskiej. Fryga z fontanną

Modernizacja Jagiellońskiej. Fryga z fontanną
Data publikacji: 2016-07-19 19:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:50
Wywietleń: 1359 144844

Miejsca parkingowe i hałaśliwi imprezowicze - to najbardziej interesuje mieszkańców okolic odcinka ul. Jagiellońskiej, który ma zostać przebudowany. Niektórzy podważają sens kolejnej modernizacji w ciągu kilku lat. Ale sprawa wielkich emocji nie budzi - na spotkanie informacyjne przyszło około dwudziestu osób, wliczając dziennikarzy.

Projektowanych zmian jest sporo. Na odcinku od al. Wojska Polskiego do pl. Zamenhofa asfalt na jezdni zastąpią kamienne płyty. Po południowej stronie ulicy będą miejsca parkingowe ułożone prostopadle do osi drogi, po północnej - równolegle. Po północnej stronie mają zostać posadzone drzewa.

Zmieni się też pl. Zamenhofa. Obok Frygi powstanie fontanna - woda będzie tryskała z poziomu trotuaru. Deptak zostanie powiększony kosztem jezdni, a przystanek autobusowy będzie przesunięty na drugą stronę placu. Na powstałym w ten sposób skwerze pojawią się ławeczki.

- I tak latem mamy tu hałas prawie do rana - dowodziła jedna z pań. - Te ławeczki będą oblegane przez imprezowiczów, na których nie ma sposobu. Wzywanie policji nie pomaga.

- To będzie kolejny bar pod chmurką - wsparła ją inna z obecnych. - A poza tym ta przebudowa to całkowite zaburzenie układu architektonicznego - podsumowała chwilę później.
Jeden z mieszkańców zapytał o organizację ruchu po przebudowie. Usłyszał, że nic się nie zmieni. Nadal będzie strefa 30 km/h.
Zgromadzeni poddawali też w wątpliwość rzeczywistą liczbę miejsc parkingowych. Dowodzili, że wskutek układu prostopadłego będzie ich mniej niż namalowanych stanowisk. Pojawiła się też propozycja, aby najpierw zająć się stworzeniem dużego parkingu wewnątrz kwartału, bo bez tego problem braku miejsc postojowych wróci prędzej czy później.©℗

Tekst i fot. Jarosław SPIRYDOWICZ

Komentarze

Mario
A moze zostawmy to jak juz jest a pieniadze przeznaczmy na renowacje parkow i terenow zielonych w Szczecinie! Odbudujmy kilka mostow laczacych prawa strone z lewa. Inspirujmy sie starym szczecinem gdzie byla wizja wspanialego miasta zniszczonego podczas wojny, Z szerokimi ulicami deptakami i pelny zieleni. Z wiza widokowa w lasku arkonskim i wieza bismarka z przepieknymi marinami na stolczynie Czemu na sile chce sie to wszystko zmieniac co to za doradcy i projektanci?
2016-07-22 05:34:27
Fontanna ...
już jest na Jagiellośkiej...i służy za śmietnik miejski i pisuar dla okolicznych....
2016-07-20 13:12:48
Bogdana
Szczecinianie zróbmy referendum, kto za demontażem Frygi bo toto szpeci nasze miasto. W to miejsce piękny klomb z kwiatami!!!
2016-07-20 12:37:53
Na ile znowu nas rąbną ??
Patrzeć na łapska!
2016-07-20 11:36:03
yogi
Przez 100 lat było dobrze. Teraz komuś istniejący zabytkowy układ urbanistyczny przeszkadza i w dodatku uszczęśliwia ludzi tym czego nie chcą. Magistrat wydaje pieniądze na bzdury zamiast zajmując się realnymi problemami miasta. Nie chcemy dłużej Krzystka, nie chcemy pomysłów rodem z SENS
2016-07-20 10:28:39
Mieszkaniec
No i po raz kolejny frekwencje na społecznych konsultacjach uzupełniają dziennikarze.Ilość mieszkańców świadczy tylko o tym że wszyscy wiedzą że i tak miasto postawi na swoim za sprawą wizjonerów.Skoro jest już ustalony termin realizacji przygotowana kasa no i oczywiście wyłoniona "jakaś"firma to o czym tu dyskutować? W razie protestów jest odhaczone że takie spotkania się odbyły.Ciekawy jestem tylko jeśli ten pomysł sie nie sprawdzi to kto za to odpowie?Czy skończy sie tak jak z Aleją Kwiatową?
2016-07-20 10:21:11
Omijam te ...
...te szwabskie zgnilizny i tamtejszych lokatorów szerokim łukiem.
2016-07-20 09:34:33
Minister
Jak widać mimo silnego lobby rowerowego ludzie dalej cały czas myślą o miejscach parkingowych. Wniosek zarówno mieszkańcy centrum i pozostałych części miasta poruszają się większości samochodami.
2016-07-20 08:35:03
Jagiellońska
Jak ktoś zgodził się na postawienia czegoś takiego jak "Fryga", to co dopiero mówić o wodotrysku. W ten sposób nie ożywia się ulicy. Ślepie kopiowanie innych rozwiązań nigdy nie jest wyjściem, ale czego się spodziewać po ludziach, którzy nie wychylili nosa poza granice swojego miasta.
2016-07-20 08:02:17
Dryja
Kto bogatemu zabroni?
2016-07-19 22:46:18
Jeśli FRYGA zostanie, to będzie zwycięstwo (.......) nad Szczecinem i Szczecinianami !
HAŃBA ! KRYMINAŁ !
2016-07-19 21:52:27
renoikubicafan
Kto tak lobbuje w sprawie tego Placu Zamenhofa, że od tylu lat ma stałe miejsce w mediach i staraniach urzędników? Systematyczne do znudzenia wrzutki w odróżnieniu od miliona fajnych i zaniedbanych miejsc.
2016-07-19 20:17:10