niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Miś Ratownik pomoże dzieciom

Miś Ratownik pomoże dzieciom

Miś Ratownik pomoże dzieciom
Data publikacji: 2017-10-24 20:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-25 09:59
Wywietleń: 663 297949

Do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie trafiły już po raz kolejny maskotki Misia Ratownika. Zostały one przekazane na ręce komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie przez Stowarzyszenie „MISIE RATUJĄ DZIECI”.

Miś Ratownik to niezwykła maskotka, która będzie wręczana przez policjantów dzieciom w sytuacjach, w których zostały one ofiarami lub uczestnikami zdarzeń drogowych. Taki Miś nie tylko pozwoli na nawiązanie kontaktu z dzieckiem, kiedy często jest ono w szoku, a dookoła niego trwa akcja ratownicza, ale przede wszystkim będzie kojarzył się z domem i ciepłem rodzinnym. Odwrócenie uwagi dziecka od tego, co się dzieje dookoła niego poprzez przekazanie mu Misia, nie tylko ułatwi wykonanie wobec niego niezbędnych czynności medycznych, ale przede wszystkim wpłynie pozytywnie na sferę psychiczną dziecka.

Każde dziecko, które otrzyma taką maskotkę, po uprzednim kontakcie ze stowarzyszeniem będzie mogło wziąć udział w terapii, której celem jest przywrócenie równowagi psychicznej naruszonej przez traumatyczne przeżycie.

Ł.T

Fot. KMP Szczecin

Komentarze

Stowarzyszenie Serce
Duże słowa uznania dla Pani chor. Karolina Rykaczewska KMP Wydział Ruchu Drogowego jest oddana policjantka dla dzieci, za pracę charytatywną odznaczą Brązowym Krzyżem Zasługi na wniosek stowarzyszenia
2017-10-25 08:14:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską