sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Minister-cień i dowód osobisty ze smartfona

Minister-cień i dowód osobisty ze smartfona

Minister-cień i dowód osobisty ze smartfona
Data publikacji: 2016-11-24 12:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:47
Wywietleń: 1186 174814

Poseł Arkadiusz Marchewka, minister-cień Anny Streżyńskiej, przygotowuje listę pytań, z którymi pójdzie na spotkanie do szefowej resortu cyfryzacji. Rozmowa się odbędzie 7 grudnia.

Do tej pory poseł PO Arkadiusz Marchewka nie poznał osobiście Anny Streżyńskiej. Ale to się zmieni. Zaraz po tym, jak został ogłoszony jej odpowiednikiem w gabinecie cieni PO, minister powitała go za pośrednictwem Twittera. W ślad za tym poszło kolejne działanie. We wtorek (22 listopada) poseł Marchewka odebrał telefon z ministerstwa.

- Uzgodniliśmy termin spotkania. Będę rozmawiał z panią minister 7 grudnia o godzinie 10. Cieszę się z tego zaproszenia - mówi poseł.

Na spotkanie pójdzie z wiceministrem-cieniem, którym jest inny polityk PO Jan Grabiec.

Wśród tematów, które chce poruszyć, będzie projekt mDokumentu, którego założenia przedstawiło ministerstwo cyfryzacji. Plan jest taki, by tradycyjne dokumenty, takie jak dowód osobisty czy prawo jazdy, były dostępne również za pośrednictwem telefonu komórkowego. Pomysł podoba się posłowi Marchewce, ale jak mówi, on poszedłby krok dalej.

- Projekt ministerstwa jest dobrym pomysłem, jednak procedura, którą na początek proponuje resort, jest bardziej długotrwała niż wyciągnięcie z portfela tradycyjnego dokumentu. Wymaga też posiadania, m.in. przez policję w czasie kontroli drogowej, zweryfikowanych tabletów - mówi poseł PO.

Kolejny temat, który interesuje ministra-cienia, to rozwijanie umiejętności cyfrowych pracowników. - Jest to warunek konieczny, by rosła konkurencyjność naszej gospodarki na światowych rynkach - mówi Marchewka. ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

ANDI
to znaczy że każdy obywatel będzie zaopatrzony w smartfona taki dziadek czy babcia będzie chodzić ze smartfonem to będzie zarejestrowanych smartfonów prawie 40 milionów to można sobie wyobrazić ile kasy za same doładowania będzie państwo zarabiało i tak ten numer nie przejdzie mam propozycje po co smartfony lepiej wytatuować na czole kod kreskowy
2016-11-24 18:48:46
Obiektywny
Ministrowie nie powinni zajmować się takimi głupotami. Ministrowie mają dużo ważnych obowiązków na głowie, a nie jakieś niepoważne i niepotrzebna spotkania z cieniami.
2016-11-24 14:58:24
misiu yogi
facet wkręcił się do polityki bo nielegalnie ustawił przyczepę ze swoją reklamą wyborczą na parkingu LXXXX . Niech ktoś mu powie żeby przestał sie wygłupiać.
2016-11-24 14:51:32
Jarun
Arek - nie bądź śmieszny, nie wygłupiaj się. Ty chłopczyku nadajesz się w ministerstwie do...noszenia teczki za ministrem. Stare wygi "podpuszczają cię" a ty im naiwnie wierzysz. Dzieciaczku, przeglądnij się w lusterku...miśku...:-)
2016-11-24 13:21:32
śmieszne i straszne
Kiedy ta dziecinada się skończy? Czy kodziarze i platfusy naprawdę żyją w jakimś matrixie, czy to tylko ich wewnętrzny świat?
2016-11-24 12:38:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy