piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkanie + przy torach i w Świnoujściu

Mieszkanie + przy torach i w Świnoujściu

Mieszkanie + przy torach i w Świnoujściu
Data publikacji: 2017-02-13 06:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:09
Wywietleń: 957 213790

PKP SA zaproponowała wykorzystanie w programie Mieszkanie + terenów kolejowych w 10 miastach. Wśród nich jest działka przy ul. Witolda Starkiewicza w Szczecinie.

W minionym  tygodniu przedstawiciele PKP SA, BGK Nieruchomości oraz kolejowej spółki deweloperskiej Xcity Investment podpisali podczas targów BUDMA 2017 w Poznaniu umowę dotyczącą wykorzystania terenów kolejowych na potrzeby programu Mieszkanie+.
- PKP SA wspiera program Mieszkanie+ i działa na rzecz jego realizacji już od początku 2016 roku- mówi Mirosław Pawłowski, prezes PKP SA. - To jeden z kilku strategicznych projektów, które realizujemy wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury 
i Budownictwa. Zaproponowane przez nas tereny są położone w dobrych lokalizacjach z dostępem 
do infrastruktury i otoczeniem uzupełniającym funkcje mieszkaniowe.

PKP SA wspólnie z BGK Nieruchomości (spółka zależna Banku Gospodarstwa Krajowego) wyselekcjonowały najlepsze tereny spośród ponad 100 tysięcy ha gruntów, którymi zarządza PKP SA. BGK Nieruchomości wybrało dobrze skomunikowane działki w 17 lokalizacjach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Chorzowie, Łomży, Białymstoku, Szczecinie (ul.Witolda Starkiewicza), Łowiczu i Katowicach. Łącznie zajmują one niemal 250 ha. Ma na nich powstać ok. 40 tys. mieszkań.
Teren przy ul. Starkiewicza w Szczecinie spółka PKP przez lata próbowała sprzedać. W 2015 r. powstał pomysł postawienia na 6 ha (pomiędzy ul. Starkiewicza, Grudziądzką i torami kolejowymi) 9 budynków wielorodzinnych wraz z parkingami - też podziemnymi. W tym roku Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu szukał zaś wykonawcy raportu o oddziaływaniu na środowisko szczecińskiego przedsięwzięcia.

Podczas targów BUDMA do programu Mieszkanie+ przystąpiło także Świnoujście. Miasto liczy, że w jego ramach może powstać 200 mieszkań.

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Domy na tory
Super pomysł: cisza, spokój, sielanka.
2017-02-13 07:21:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi