poniedziałek, 16 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy walczą o drogę

Mieszkańcy walczą o drogę

Mieszkańcy walczą o drogę
Data publikacji: 2017-07-24 09:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:31
Wywietleń: 329 278443

To prawdziwy tor przeszkód. Dziurawe pobocza, a po deszczu wielkie rozlewiska sprawiają, że tylko solidny samochód terenowy może sobie tu poradzić. Na razie mieszkańcy Płonna przegrywają walkę o remont drogi powiatowej prowadzącej do ich wsi.  

Praktycznie żadna z firm przewozowych nie chce jeździć tą drogą, bo dziura tu na dziurze. A muszą jeździć mieszkańcy i auta dowożące dzieci do szkoły. Doraźne remonty na niewiele się zdają. Dlatego mieszkańcy wioski postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i napisali petycję do starosty myśliborskiego o modernizację drogi.

Pod dokumentem podpisało się około 80 mieszkańców Płonna w gminie Barlinek. Kiedy okazało się, że na całą drogę powiat nie ma pieniędzy, mieszkańcy zgodzili się na etapową naprawę.

I etap dotyczył remontu od drogi Barlinek – Choszczno do skrzyżowania przy kościele w Płonnie. Starostwo wyceniło prace na 2 mln 764 tys. zł. I poinformowało, że takich pieniędzy... nie posiada, więc remont trzeba przełożyć w czasie. Pewnie dlatego burmistrz Barlinka, mając na uwadze prośby mieszkańców, zgodził się na całościowe sfinansowanie tego etapu prac. Potrzebna była na to tylko zgoda radnych myśliborskiej Rady Powiatu.

W kwietniu br. radni powiatowi zgodzili się, by gmina Barlinek wyremontowała drogę, która jest własnością powiatu. Radość mieszkańców nie trwała jednak długo. Na ostatniej sesji Rady Powiatu uchylono uchwałę, w której zapisany był remont drogi.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 24 lipca 2017 r.

Jacek Słomka

Na zdjęciu: Tak po opadach deszczu wygląda dojazd do Płonna.

Fot. Archiwum

Komentarze

ul.
W Szczecinie są ulice z przedwojennym brukiem i co (chociażby główna ulica Niebuszewa - ul. Krasińskiego)?
2017-07-24 10:55:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej