sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy Świdwina pamiętają o bohaterach

Mieszkańcy Świdwina pamiętają o bohaterach

Mieszkańcy Świdwina pamiętają o bohaterach
Data publikacji: 2017-03-04 17:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:11
Wywietleń: 159 219850

W pierwszych dniach marca 1945 roku na ziemi świdwińskiej żołnierze Wojska Polskiego wraz z radzieckim oddziałami pancernymi toczyli krwawe boje z siłami X korpusu armijnego SS. 3 marca od strony Łobza i Rusinowa wkroczyli do miasta. W piątek (3 marca) z okazji 72. rocznicy zwycięskich walk o Świdwin w kościele pw. MBNP została odprawiona uroczysta msza święta w intencji tych, co przelewali krew w walkach o miasto i tych, co podnieśli je ze zniszczeń wojennych oraz rozbudowali. Po nabożeństwie na placu Konstytucji 3 Maja przed pomnikiem Poległym i Pomordowanym Żołnierzom- Ofiarom Faszyzmu i Stalinizmu okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Jan Owsiak. Po Apelu Pamięci i salwie kompanii honorowej 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz delegacje organizacji społecznych, instytucji, szkół i zakładów pracy złożyli wiązanki kwiatów na cześć bohaterów czasów walki i odbudowy.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: W Świdwinie odbyły się uroczystości z okazji 72. rocznicy walk o miasto.

Mieszkańcy Świdwina pamiętają o bohaterach

Komentarze

rugia wróci do macierzy
dla przyzwoitości zebym nie wstydził sie przed wnukami szanuje żołnierzy którzy oddawali życie by ten kawałek ziemi mógł zamieszkiwać Polak i byc u siebie.Zeby pozbawić mnie wiary że ta ziemia jest polska niemcy kazali niszczyc pomniki wyzwolicieli,tak jak przerżucają winę za holokaust na Polaków tak samo wkrótce bedą na cały świat spiewać o okupacji ziemi szczecinskiej przez Polaków.Polska jest taka jaką sformowali silni i litościwi alianci bo nie polska władza której w potrzebnej chwili zabrakło.Szanujmy wieć to co dał nam los i łaskawy Bóg i jako Polak mądry przed szkoda wiem że prawdziwy wróg jest za Odra który czycha na moj dom i moja ziemie.
2017-03-05 07:07:38
marek
A gdzie byli wówczas wyklęci. No a gdzie PIS, brocha, prezydent, prezio na uroczystościach. Aha to nie ich bohaterowie. Nie widać też młodzieży wszechpolskiej narodowo-patriotycznej, gdzie odznaczony Misiewicz, niejaki maciorewicz. Potrafią tylko lać wodę swoim wyznawcom. Czy odczytano apel smoleński. I na koniec to byli prawdziwi bohaterowie. Koniec kropka.
2017-03-04 19:27:42
A ja naiwny...
...już myżlałem, że "bohaterscy" wyklęci "żołnierze" Piły i Siekiery odbili Niemcom Świdwin i okolice.
2017-03-04 18:53:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi