piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy Świdwina pamiętają o bohaterach

Mieszkańcy Świdwina pamiętają o bohaterach

Mieszkańcy Świdwina pamiętają o bohaterach
Data publikacji: 2017-03-04 17:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:11
Wywietleń: 201 219850

W pierwszych dniach marca 1945 roku na ziemi świdwińskiej żołnierze Wojska Polskiego wraz z radzieckim oddziałami pancernymi toczyli krwawe boje z siłami X korpusu armijnego SS. 3 marca od strony Łobza i Rusinowa wkroczyli do miasta. W piątek (3 marca) z okazji 72. rocznicy zwycięskich walk o Świdwin w kościele pw. MBNP została odprawiona uroczysta msza święta w intencji tych, co przelewali krew w walkach o miasto i tych, co podnieśli je ze zniszczeń wojennych oraz rozbudowali. Po nabożeństwie na placu Konstytucji 3 Maja przed pomnikiem Poległym i Pomordowanym Żołnierzom- Ofiarom Faszyzmu i Stalinizmu okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Jan Owsiak. Po Apelu Pamięci i salwie kompanii honorowej 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz delegacje organizacji społecznych, instytucji, szkół i zakładów pracy złożyli wiązanki kwiatów na cześć bohaterów czasów walki i odbudowy.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: W Świdwinie odbyły się uroczystości z okazji 72. rocznicy walk o miasto.

Mieszkańcy Świdwina pamiętają o bohaterach

Komentarze

rugia wróci do macierzy
dla przyzwoitości zebym nie wstydził sie przed wnukami szanuje żołnierzy którzy oddawali życie by ten kawałek ziemi mógł zamieszkiwać Polak i byc u siebie.Zeby pozbawić mnie wiary że ta ziemia jest polska niemcy kazali niszczyc pomniki wyzwolicieli,tak jak przerżucają winę za holokaust na Polaków tak samo wkrótce bedą na cały świat spiewać o okupacji ziemi szczecinskiej przez Polaków.Polska jest taka jaką sformowali silni i litościwi alianci bo nie polska władza której w potrzebnej chwili zabrakło.Szanujmy wieć to co dał nam los i łaskawy Bóg i jako Polak mądry przed szkoda wiem że prawdziwy wróg jest za Odra który czycha na moj dom i moja ziemie.
2017-03-05 07:07:38
marek
A gdzie byli wówczas wyklęci. No a gdzie PIS, brocha, prezydent, prezio na uroczystościach. Aha to nie ich bohaterowie. Nie widać też młodzieży wszechpolskiej narodowo-patriotycznej, gdzie odznaczony Misiewicz, niejaki maciorewicz. Potrafią tylko lać wodę swoim wyznawcom. Czy odczytano apel smoleński. I na koniec to byli prawdziwi bohaterowie. Koniec kropka.
2017-03-04 19:27:42
A ja naiwny...
...już myżlałem, że "bohaterscy" wyklęci "żołnierze" Piły i Siekiery odbili Niemcom Świdwin i okolice.
2017-03-04 18:53:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską