czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy do radnych: „Zdrajcy!”

Mieszkańcy do radnych: „Zdrajcy!”

Mieszkańcy do radnych: „Zdrajcy!”
Data publikacji: 2017-02-23 10:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:10
Wywietleń: 2933 216798

Na nic zdały się protesty uczniów, ich rodziców i nauczycieli ze szkoły podstawowej w Chrapowie (gmina Pełczyce). Na sesji Rady Miejskiej zapadła decyzja o zamiarze likwidacji podstawówki z 70-letnią tradycją. Głosowanie radnych zebrani mieszkańcy skomentowali buczeniem i okrzykami: „Zdrajcy!”.

W Szkole Podstawowej w Chrapowie obecnie uczy się 117 uczniów, a pracuje tu 15 nauczycieli.

– Dlaczego chce się zniszczyć coś, co dobrze od wielu lat funkcjonuje? Dlaczego tej decyzji nie konsultowano z mieszkańcami Chrapowa? – pytała na sesji Rady Miejskiej Aleksandra Weselska-Polo, jedna z protestujących.

Autorom projektu uchwały zadawano pytanie, co się stanie z nauczycielami likwidowanej szkoły i pracownikami obsługi? Adam Mońka, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, przekonywał zebranych, że likwidacja szkoły ma niewiele wspólnego z finansami, a wymusiła ją reforma oświaty i konieczność dostosowania do niej sieci szkół w gminie. Podkreślał, że w tej chwili 92 uczniów jest dowożonych do szkoły w Chrapowie, a aż 62 z nich przejeżdża codziennie przez Pełczyce. Dlatego biorąc tylko to pod uwagę, likwidacja szkoły w Chrapowie jest celowa. Zaznaczał, że placówka w Pełczycach pomieści wszystkie dzieci.

Tymczasem negatywną opinię na temat likwidacji szkoły w Chrapowie wyraził Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pełczycach. Według jego przewodniczącego Bogdana Kwiatkowskiego, najprawdopodobniej większość pracowników szkoły zostanie pozbawiona pracy.

Tekst i fot. Jacek Słomka

Więcej w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i cyfrowym wydaniu z 23 lutego 2017 r.

Komentarze

A
Brawo panie Mirosławie. Krzywidzi pan nasze dzieci brawo brawo 👏👏👏👏
2017-02-24 15:54:53
A
Brawo panie Mirosławie 👏👏 Krzywdzicie nie tylko nauczycieli ale również dzieci brawo brawo 👏👏👏
2017-02-24 15:53:29
Ludź
Niestety zostaliście oszukani. Chrapowo zawsze promowało burmistrza i jego elite w tym PSL. No to teraz macie na co głosowaliście. Szkoła istniała tylko dla Pani pedagog. Teraz ową Panią wybiorą na pedagoga w Pełczycach, a Pani która jest pedagogiem zostanie Dyrektorem (oczywiście wybierze Ją rada i burmistrz). Nauczycieli z chrapowa zwolnią a budynek zprywatyzują. Była to dobra szkoła.
2017-02-24 15:16:41
waleczny
Pełczyce na czele z m.klukiem (który to na wszystkich imprezach okolicznościowych w szkole pyska cieszył) chcą sobie zrobić biznes z CHRAPOWA a radni głosujący za zamknięciem szkoły to porażka poprzednich wyborów hołota mało wykształcona, a sorki paru douczonych ale niekumatych. Wara i precz łapy od naszych dzieci.
2017-02-24 11:52:08
ksw
hmm czytając te wypowiedzi krew się gotuje a zwłaszcza wypowiedź MJ. nie wiem kim jesteś i kto udzielił Ci głosu. Jak śmiesz wypowiadać się w tak obraźliwy i wulgarny sposób o dzieciach!!! widocznie sprawa zbyt zabolala!!!dzieci są walczyć o szkole i swoje miejsce na tym świecie i to był czyn rodziców ze dzieci były na tym posiedzeniu. I MJ jeśli masz jakieś wątpliwości co do posiadanego doświadczenia nauczycieli zapraszam na lekcje do szkoły bo może zapomniałeś jak to jest być uczniem i stad takie brednie.
2017-02-24 01:08:40
tu-154
o tak proszę włączyć myślenie, jest sześć klas będzie siedem,nie dzielmy uczniów na liczbę nauczycieli to po pierwsze, po drugie zabierając dzieci z Chrapowa i z Jagowa do Pełczyc będzie tym samym rachunkiem a nawet gorszym. Proszę przedstawić te multum rachunki jakie wtapia się w szkołę w Chrapowie? MJ pewnie jesteś jeszcze małym dzieckiem więc Ci wybaczam, że błądzisz.
2017-02-23 23:21:25
Mch
Według pana Mj najlepiej na wsiach pozamykać wszystko SKLEPY OSP,SZKOŁY,KOŚCIOŁY a ludzi w piwnicach
2017-02-23 22:28:53
Rt
No tak. A teraz powstanie dom spokojnej starości z dyrektorem z rady gminy.
2017-02-23 22:19:45
XX
DO MJ!! Wypowiadający sie osobniku , najpierw sie dowiedz a później komentuj. W Szkole Podstawowej w Chrapowie jest 10 nauczycieli i w wszyscy sa nauczycielami dyplomowanymi i szkoła odnosi liczne sukcesy nie tylko w gminie ale i w powiecie i województwie! Przestań siac klamstwa!
2017-02-23 21:52:35
FF
osoby które sytuacja wgl nie dotyczy mają najwięcej d powiedzenia.
2017-02-23 21:20:55
fggfj
multum pieniędzy widzę państwo nie zbyt wtajemniczone q sytuacje.. problem nie tkwi w szkole samej dzieci spełniają warunki liczbowe a tu tylko iewyłącznie chodzi o budynek który posiadają wyremontowany +stołówka i to właśnie spełnia warunki bratka który ma powstać gmina próbuje zarobić ns tym. wydają kupę kasy ma "dni pelczyc" gdzie mogli by zainwestować w konkretny cel a nke w ten sposób wpedzac w kłopoty finansowe i rozwiązywać to kosztem dzieci których jest dużo. a skoro chcąc 117 dzieci dać do pelczyc to najwidoczniej ilość dzieci maleje właśnie w pel. nie chrapowie.
2017-02-23 21:17:30
maku
Mj takie wypowiediz wsadz sobie w buty. co do "wpychania" prosze czytac uwaznie : "Budowa była możliwa dzięki pracy mieszkańców okolicznych wiosek, Jagowa, Żydowa, Niepołcka i oczywiście Chrapowa, którzy czynem społecznym wznieśli mury nowej szkoły. Przez lata była remontowana m.in. dzięki funduszom z Agencji Nieruchomości Rolnych. Pomagali rodzice i okoliczni przedsiębiorcy." Mój dziadek pomagał budować tąszkołe a jakiś zapyziały facet, ktory bedzie się ubiegac o stanowisko dyrektora szkoly w Pełczycach chcę tą szkołe zamknąć. nawet nie wiecie jaka w szkole jest atmosfera a wy tez jestescie za zamknięciem.siedzicie sam nawet nie wiem gdzie i na podstawie jakiejś tam wzmianki wyrażacie opinie.
2017-02-23 21:09:09
MJ
Z tego co wiem, to gmina dokłada multum pieniędzy do szkoły w Chrapowie. Jeśli zadłuzenie ma spadać, to nie można bez sensu ładować pieniędzy w szkołę, skoro wszyscy bez problemu mogą uczęszcząć do szkoły w Pełczycach, 3/4 uczniów przejeżdża przez Pełczyce do szkoły w Chrapowie, jaki w tym sens, jeśli można zaoszczędzić tyle pieniędzy? Ekonomicznie ta decyzja jest jak najbardziej zrozumiała, a najbardziej to kwiczą nauczyciele. Chociaż to również zrozumiałe, bo koniec z ciepłą, bezstresową i zbyt dużo płatną jak na ilość obowiązków posadką i wątpliwą wiedzą pedagogiczną, po tylu latach trzeba będzie się wykazać w końcu ;-) Pali się grunt pod nogami, to ciągają dzieciaki po urzędach i mordy sobie nimi wycierają.
2017-02-23 20:42:46
dojazd
odkąd pamiętam to około 14 lat dzieci dojeżdżają do szkoły w chrapowie przejeżdżajac przex pełczyce i dopiero po tylu latach się obudzili ?? a co z traktowaniem dzieci z wiosek w szkole e pelczycach zawsze byliśmy inaczej traktowani doświadczyłam to na własnej skórze !
2017-02-23 20:15:34
jojo
Likwidują szkoły tylko po to aby zmienić podstawę programową która ma dzieciom robić wodę z mózgu. Chodzi oczywiście o ślepe wyznawanie katostrafy smoleńskiej, wciskanie lecha jako jedynego prezydenta i o kościół który ma teraz pełnię władzy. O to chodzi w tej rzekomo reformie szkolnictwa. I do inaczej czytających - wyrażam swoję opinię i ocenę co nie jest dezinformacją. Mam prawo do własnego poglądu, no chyba że jesteśmy już koreą płn, to wówcza sproszę o azyl.
2017-02-23 18:19:30
678
Z rodzicami nauczycielami nie bylo zadnej rozmowy,wszystko po za naszymi plecami.zostalismy potraktowani jak smieci,a pan burmistrz pokazał nam swoja klase.Jak wybory to wiedzial gdzie przyjechać,bez zaproszenia,a terz nawet nie miał odwagi z nami porozmawiać
2017-02-23 13:51:40
Jan
117/15 to jest 7.8 ucznia na jednego nauczyciela.Zwolnic panow i panie nauczycielki ,a szkole zlikwidowac. sluszna decyzja radnych. ZNP w Pelczycach niech sie uczy matematyki. Pozdrawiam radnych !
2017-02-23 13:36:59
Najlepszy jest zawsze odpowiedni - KOMPROMIS !
Lata i zycie ida naprzod... i wiele spraw trzeba rowniez Usprawniac i Reformowac, zgodnie z rozwojem roku juz 2017-go ! Ciekawe tylko, czy Konsultacje z Mieszkancami... byly rowniez wystarczajaco dobrze przeprowadzone...??
2017-02-23 12:01:46
123
macie swoja dobra zmiane,tak glosowaliscie lub nie glosowaliscie wcale to TERAZ ZA TO PLACICIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!trzebabylo myslec wczesniej,
2017-02-23 10:22:28
Życie
I tak do wyborów zapomną, a następnie wybiorą tych samych.
2017-02-23 10:13:23