piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Mieli zaległości, wylądowali na bruku. „Poradzimy sobie sami”

Mieli zaległości, wylądowali na bruku. „Poradzimy sobie sami”

Mieli zaległości, wylądowali na bruku. „Poradzimy sobie sami”
Data publikacji: 2016-06-22 15:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:48
Wywietleń: 140 140293

Prawie 40 tys. zł zaległości w opłatach eksploatacyjnych spowodowało, że trzyosobową rodzinę eksmitowano dziś (22 bm.) z mieszkania przy ul. Śniadeckiego w Stargardzie. To pierwsza eksmisja po okresie ochronnym, wykonywana w br. zgodnie z wyrokiem sądu przez pracowników Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Do dwupokojowego mieszkania o pow. ok. 55 mkw. młode małżeństwo z dzieckiem wprowadziło się w 2009 r. i od samego początku tylko sporadycznie regulowało opłaty za czynsz. W 2010 r. zanikły one zupełnie i rok później sąd wydał wyrok o wykwaterowaniu nierzetelnych lokatorów z mieszkania, przyznając im jednak prawo do lokalu socjalnego.

Rodzina nie przyjęła oferty pracowników STBS. Gdy do drzwi mieszkania zapukali pracownicy komunalnej spółki w towarzystwie komornika sądowego i policjantów, główny lokator zapewnił, że znajdzie lokum dla swej rodziny na własną rękę, ale odmówił jakiegokolwiek komentarza na temat sytuacji, w jakiej się znalazł. Bez problemu przekazał załodze STBS klucze do mieszkania i po wypełnieniu dokumentów, opuścił je. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Z powodu zaległości czynszowych trzyosobową rodzinę eksmitowano z mieszkania przy ul. Śniadeckiego w Stargardzie.

Komentarze

zapewne
na biednych nie trafilo! tylko po co placic za czynsz skoro mozna mieszkac za darmo przez 5 lat? na zachodzie za darmo nie pomieszkalby dluzej niz miesiac... cos jest nie tak w tym kraju!
2016-06-22 18:22:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską