poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam?

Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam?

Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam?
Data publikacji: 2016-09-01 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:54
Wywietleń: 1621 151827

W Szczecinie nie słabnie dyskusja na temat lokalizacji nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ścierają się opcje pomiędzy rozbudową placówki w dotychczasowym miejscu oraz inwestycją od podstaw budowaną przy ul. Chopina. Teraz na liście potencjalnych lokalizacji pojawił się nowy adres: ul. Eskadrowa.

Nie ma wątpliwości, że jeżeli schronisko dla bezdomnych zwierząt ma nadal w Szczecinie funkcjonować, to musi odpowiadać współczesnym standardom stawianym placówkom tego typu przez prawo. W obecnym miejscu nie ma szans na unowocześnienie, na oddzielenie - także ambulatoryjnej - części dla kotów i psów, na otwarcie wybiegów i budowę nowych boksów w miejsce starych bez przeniesienia obecnych pensjonariuszy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest budowa od podstaw nowoczesnej placówki w innym miejscu przy jednoczesnym funkcjonowaniu starej. Pytanie jednak, gdzie znaleźć nową lokalizację dla schroniska.

Radna Małgorzata Jacyna-Witt (Niezrzeszona), w interpelacji skierowanej do prezydenta, wskazuje takowe: przy lotnisku w Dąbiu, w sąsiedztwie powstającego parkingu przy ul. Eskadrowej.

- Teren znajduje się w oddaleniu od budynków mieszkalnych. Jest znakomicie skomunikowany (przystanek SST). Dodatkowym atutem jest fakt, że jest położony pomiędzy obydwoma częściami Szczecina - argumentuje radna. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK (arch.)

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim i w e-wydaniu z 1.09.2016 r.

Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam? Miejsce dla schroniska: jak nie tu, to tam?

Komentarze

na szczescie
stare prukwy jak wymrą, ale te ktore nie lubia zwierzat, to bedzie spokoj, bo dzisiejsze mlode pokolenie szanuje zwierzeta, bierze udzial w wielu akcjach i widza cos innego niz tylko antenke od swego beretu, a mohery kiedys beda chcialy by ich ktos przygarnal, jak rodzina opusci, i wtedy dzieci tez nie beda chcialay próchna u siebie, pozyjemy zobaczymy, co za bezdusznosc...a takie koscielne, zgodnie z ideą sw. Franciszka, milosc pelna gębą, a na Centralny sie juz nie wybieracie? tam bedziecie miec prawdziwy spokoj prochna
2016-09-06 19:13:21
Osowianka
Nieprawdą jest co pisze Gość. Mieszkam na Osowie a nie na Skarbówku i protestowałam razem z wieloma moimi sąsiadami. Nie po to wyprowadziłam się z centrum żeby teraz mieć prawie pod nosem schronisko. Mam już Netto - wystarczy. Pozostałą część wypowiedzi pozostawiam bez komentarza. Do takiego poziomu zniżać się nie będę.
2016-09-05 23:35:06
Nowa
Czas skończyć ż pomysłami lokowania schroniska na terenie osiedla i przy działkach.Terenu w mieście dość.Urzednicy niech nie lekcewaza ludzi bo to wyborcy radnych i prezydenta.A czasu do wyborów coraz mniej!
2016-09-01 21:21:15
Niezalezny
Tekst jest niezbyt czytelny.Chcecie aby schronisko dać na Eskadrowej a przy okazji robicie pieniaczy ż mieszkańców Osowa.Widac ze chcecie odwrócić uwagę od tego ci się dzieje.We wtorek 6 września mieszkańcy tłumnie przybędą na sesje Rady Miasta aby powiedzieć wprost prezydentowi ze nie chcą schroniska w Lesie Arkońskim na Osowie bo to niszczenie warunków życia ludzi i przyrody. Radna Jacyna jak chce pomóc mieszkańcom to niech zgłosi uchwałę która nakaze prezydentowi wycofanie się ż pomysłu,dzięki któremu hałas schroniska wykluczy rekreację w tej części Lasu Arkońskiego i wykluczy spokój i ciszę na Osowie Skarbówku i os.Arkonskim.A ci którzy atakują starych ludzi na działkach i ich pragnienie ciszy,niech pamiętają,sami będą starzy szybciej niż myślą!!!
2016-09-01 21:17:01
Eliza
teren przy lotniksu będą chcieć sprzedać pod centra handlowe wieć raczej nie postawią tam schroniska... to sa zbyt atrakcyjne dla miasta tereny...
2016-09-01 14:57:56
ix
Mnie w ogóle fascynuje protest działkowiczów...postawiali sobie na lewo "altanki mieszkalne", pojęcia o tym jak wygląda nowoczesne schronisko (np.w Dobrej) wygląda, a najwięcej pyszczą. Zresztą piękna jest mentalność ludzi blokujących poprawę bytu Bogu ducha winnym zwierzakom...
2016-09-01 14:51:58
do gosc
łżesz jak na krzystkowego urzędnika przystało, protestowali tez mieszkańcy osowa i skarbowka. A odzywka o pieskach i babach swiadczy o tym ze krzystkowe rządy musza sie skończyc jak najszybciej
2016-09-01 14:03:21
I o to chodzi
W końcu ktoś zaczyna sensownie pisać. Jeżeli ktoś wspomina o "Naturze 2000" to chyba nawet nie zajrzał na mapy, gdzie takie obszary się znajdują. Całą ul. Eskadrowa, jak i teren lotniska, nie jest objęty Naturą 2000. Teren wspaniale skomunikowany, a co najważniejsze: najbliższe osiedle jest oddalone ponad kilkaset metrów w linii prostej. Dodatkowo, jest to teren na granicy lewo- i prawobrzeża, co ma ogromny wpływ na sprawiedliwy podział dostępu do schroniska dla zwierząt przez wszystkich mieszkańców Szczecina.
2016-09-01 10:57:42
Lokalizacja ...
Lepsza niż forsowana dotychczas przy ul. Chopina.
2016-09-01 10:08:56
gosc
Przecież okolicę Eskadrowej,Przestrzennej i dalej do bukowego/zdrojów to obszar natura 2000 i tam takich obiektow nie moze byc ,oragnij sie kobieto ,a na osowie protestowali glownie dzialkowcy a nie mieszkancy ,bo tam jest pełno dzialek,szkoda tylko ze te stare baby po swoich kundlach nawet nie sprzataja a domagaja sie czytosci ciszy i spokoju,hipokryzja poziom paskudna zmiana.
2016-09-01 09:46:25
La-La
Chyba ją pokręciło i zlasował się mózg
2016-09-01 09:23:26
dobre
A jednak mozna znaleść miejsce dobre dla całego Szczecina, a nie dewastowac park lesny dla widzimisie urzedników i wbrew mieszkańcom.
2016-09-01 09:15:09