piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Międzynarodowy Tydzień Mediacji

Międzynarodowy Tydzień Mediacji

Międzynarodowy Tydzień Mediacji
Data publikacji: 2016-10-17 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:58
Wywietleń: 950 161092

Ministerstwo Sprawiedliwości, sądy, prokuratury, uczelnie wyższe, samorządy zawodowe a także organizacje pozarządowe w całej Polsce obchodzą od poniedziałku (17 października) Międzynarodowy Tydzień Mediacji. Różnego rodzaju imprezy z tym związane potrwają do piątku, a już w najbliższy czwartek - Dzień Mediacji.

Międzynarodowy Tydzień (i Dzień) Mediacji jest imprezą cykliczną, organizowaną przez środowiska prawnicze co roku. Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem „Masz prawo". Organizatorzy chcą w ten sposób uświadomić stronom uczestniczącym w sporze, że mają prawo do mediacji zanim jeszcze sprawę przejmie sąd i w konsekwencji podejmie (za nich) arbitralną decyzję. A, jak podkreślają prawnicy, rozstrzygnięcie konfliktu poprzez mediację, czyli bezpośrednio przez zwaśnione strony, zawsze jest lepsze od wyroku sądu. Bo jest kompromisem, do którego doszli sami zainteresowani.

W obchody Tygodnia włączyło się Centrum Mediacji działające przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie organizując dyżury mediatorów. Będą udzielać informacji na temat możliwości rozwiązania sporu na drodze polubownej - bez kierowania sprawy na drogę sądową. Przy okazji wytłumaczą zasady obowiązujące w czasie mediacji, powiedzą o kosztach itp. Mediatorzy OIRP w Szczecinie zapraszają przez cały tydzień między godz. 14 a 16 do siedziby Izby przy ul. gen. Ludomiła Rayskiego w Szczecinie.

Dyżurować będą również mediatorzy (w ich biurach przy ul. Tenisowej, Wojska Polskiego i Małkowskiego) oraz sędziowie sądów rejonowych: Szczecin-Centrum (20 października), Szczecin Prawobrzeże i Zachód (20 października), w Łobzie (19 października), Gryficach (20 października), Stargardzie (przez cały tydzień), Goleniowie (20 października) i Kamieniu Pomorskim (18, 19 i 20 października).

(lw)

Fot. Ryszard Bańka (archiwum)

Komentarze

A_Szczecin
Pomysł dobry... Niestety jednak w dzisiejszych czasach głównie kobiety tzw. "alimenciary" idą na mediacje, stawiają warunki nie do przyjęcia, aby nie było porozumienia i brak tego porozumienia wykorzystują przed Sądem, aby ten ograniczył ojcu kontakt z dzieckiem w jakikolwiek sposób i przyznał jak najwyższe alimenty oczywiście matce. Standardowa procedura kobiet. Wystarczy wejść na fora stowarzyszeń ojców w Polsce i poczytać o praktykach alienacji rodzicielskiej, sposobów postępowań kobiet w sprawach rozwodowych. Aby do takich sytuacji nie dochodziło, Sądy powinny z góry przyznawać obojgu rodzicom opiekę nad dzieckiem (dziećmi), a wyłącznie w przypadku, kiedy któryś z rodziców nie chce opiekować się dzieckiem pół/na pół, zasądzać alimenty. Byłoby o wiele mniej spraw w Sądach, mniej konfliktów!
2016-10-17 11:05:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską