piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Materla pozostanie w areszcie

Materla pozostanie w areszcie

Materla pozostanie w areszcie
Data publikacji: 2017-01-03 16:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:06
Wywietleń: 965 195746

Poznański sąd odrzucił zażalenie obrońcy Michała Materli, jednego z czołowych zawodników MMA i zawodnik nadal pozostanie w areszcie. Jakub Łysakowski, adwokat szczecińskiego berserkera mówi, że był gotowy i na takie rozwiązanie i szykuje wariant B.

Adwokat zawodnika Jakub Łysakowski przekonuje, że prokuratura nie miała dowodów winy Michała Materli i złożył zażalenie na decyzję o areszcie niedługo po aresztowaniu. Zaproponował zamiast aresztu poręczenia osoby godnej zaufania. Roli tej podjął się Paweł Nastula, judoka, zawodnik MMA, mistrz olimpijski z Atlanty. 

- Osoba godna zaufania mogłaby sprawować kontrolę nad podejrzanym, poręczać, że wypełnia obowiązki procesowe i nie utrudnia postępowania - mówi J. Łysakowski - Uważamy, że Paweł Nastula był odpowiedni do tego, żeby tej roli się podjąć. 

Jak do zażalenia i propozycji poręczenia podszedł poznański sąd? - Zażalenie na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu nie zostało uwzględnione. Podejrzany pozostaje w areszcie - poinformowała „Kurier” Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Zdaniem adwokata Jakuba Łysakowskiego nie ma żadnych dowodów winy Michała Materli, a oskarżenie nie potrafiło odnieść się do argumentów obrony. Jak zapewnia w rozmowie z „Kurierem” pozostaje jednak plan „B”.

- Decyzja sądu dziwi, ale byliśmy gotowi także na takie rozstrzygnięcie. Zbieramy materiały dowodowe, które udowodnią, że popełniono błąd zatrzymując Michała Materlę - mówi w rozmowie z „Kurierem” J. Łysakowski.©

Więcej o sprawie Michała Materli przeczytasz w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego z 4 stycznia 2017 r.

BaT 

Na zdjęciu: Poznański sąd odrzucił zażalenie obrońcy Michała Materli i zawodnik nadal pozostanie w areszcie.

Fot. KSW

Komentarze

konik_bujany_wersal_?
Ten mecenas to też od tych firm wiatrowych: elektrownia, energia elektryczna Sułowo ??? To chyba się coś poważnego dzieje !
2017-01-04 13:33:53
Ationa
Teraz kibicie muszą się domyślać, o ile zwolennicy tego "sportu" są do tego zdolni, że skoro nie zgodzono się na wypuszczenie, to znaczy, że dowody muszą być silne. Widać, że w grę muszą wchodzić bardzo wysokie pieniądze (kontrakty reklamowe i idące za tym nadszarpnięcie wizerunku), skoro ktoś podważa decyzję sądu.
2017-01-04 07:58:02
Mario
Siedzi i siedzieć będzie. Miejsce patola jest w pierdlu
2017-01-03 20:35:36
hehehe..
Brak dowodów. co za bzdety sprzedaje obrońca? skoro siedzi to dowody są. Może obrońca ich nie zna? a może ..i dlatego musi siedzieć, żeby je znaleźli? o, to może będzie teraz podawał obrońca.
2017-01-03 18:40:31
oloko
Sedzia przedluzyl areszt to wiec grubo musi byc..
2017-01-03 17:38:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi