czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Marszałkowie w Szczecinie

Marszałkowie w Szczecinie

Marszałkowie w Szczecinie
Data publikacji: 2016-08-02 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:51
Wywietleń: 149 146727

O podatku od deszczówki, reformie oświaty i zmianach w ochronie zdrowia rozmawiają w Szczecinie marszałkowie z całego Polski. Trwa szczyt samorządowy. Marszałkowie dyskutują i skarżą się na rząd, że ich nie słucha.

Konwent Marszałków Województw po raz trzeci gości w Szczecinie. Szesnaście lat temu spotkanie otwierał marszałek Zbigniew Zychowicz, osiem lat temu Władysław Husejko, a w tym roku Olgierd Geblewicz.

- Konwenty marszałków są miejscem poważnej debaty. W Szczecinie rozpoczęliśmy dyskusją o prawie wodnym - powiedział we wtorek Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski. - Kwestia opodatkowania wód opadowych - to co kiedyś nazywano „podatkiem za deszcz”, czy też sprawa zwiększenia opłat za pobór wody pitnej, może znaleźć bardzo mocne odzwierciedlenie w rachunkach mieszkańców, którzy korzystają z publicznej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej - dodał.

Marszałkowie podkreślali, że planowanymi zmianami są zaniepokojeni właściciele stawów hodowlanych, producenci wody mineralnej i napojów oraz rolnicy. Szefowie regionów narzekali na rząd. Mówili, że nie słucha ich postulatów.

Nie jest jednak tak, że z rządu nikt nie odpowiedział na zaproszenie marszałków. W czasie konferencji prasowej dziennikarze usłyszeli, że na temat reformy oświaty będzie rozmawiał z samorządowcami wiceminister Maciej Kopeć, a planach zmian w ochronie zdrowia - wiceminister Piotr Gryza.

W środę trzeci, ostatni dzień konwentu w Szczecinie. W Szczecinie są przedstawiciele wszystkich 16 województw (w 15 rządzi PO i PSL, a w jednym, podkarpackim - PiS). ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Marszałkowie debatowali we wtorek w Centrum Dialogu Przełomy.

Komentarze

Marszałek
O czym mogą rozmawiać marszałkowie województw, skoro na 16 województw w aż 10 kieruje osoba, mniej lub bardziej, związana z PO, a w 5 z PSL :-)
2016-08-03 08:15:00
oldi
A co marszałkowie robili za poprzedniego rządu jak ten w każdym województwie niszczył wszystko co mógł i trwonił państwowe pieniądze.Poprawność polityczna wobec PO-PSL była jak widać przeogromna. A teraz straszne żale że obecny Rząd ich nie słucha. Jest to żenujące.
2016-08-03 01:09:53
miki
Pitolenie o Szopenie. Taniej by wyszło zrobić telekonferencję. Ale miś musi być duży....
2016-08-02 19:08:59
ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie! Od PIS zachowaj nas panie!
Biskup
2016-08-02 18:38:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi