niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kontrowersyjny?

Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kontrowersyjny?

Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kontrowersyjny?
Data publikacji: 2016-03-02 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:37
Wywietleń: 1738 122059

Marsz w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, zorganizowany przez środowiska prawicowe w Koszalinie, wzbudził kontrowersje. Członkowie partii Razem oprotestowali obecność wiceprezydenta Koszalina Andrzeja Kierzka, jak mówili, ręka w rękę z Obozem Narodowo-Radykalnym (ONR) przy pomniku rotmistrza Witolda Pileckiego.

Dziś do prezydenta Koszalina trafiło pismo Zarządu Okręgu Partii Razem. 5-osobowe gremium wyraża sprzeciw wobec wspierania organizacji wrogiej demokracji i prawom człowieka, pod płaszczykiem patriotyzmu. Zdziwiła ich także obecność samorządowców i parlamentarzystów, m.in. radnego Mirosława Skórki i posła Stefana Romeckiego, wśród uczestników wtorkowego marszu.

- Władze legitymizują obecność ONR w przestrzeni publicznej, chociaż organizacja propaguje język nienawiści i przemocy - uważa Jacek Wezgraj.

Podkreśla, że ONR ma zarzuty lansowania idei faszyzmu i nazizmu, a przykładowo w Brzegu stowarzyszenie zostało zdelegalizowane.

- Domagamy się przeprosin i obietnicy, że demokratycznie wybrani przedstawiciele Koszalina nie skorzystają z zaproszenia na wydarzenia organizowane przez antydemokratycznych radykałów z ONR-u - dodał Michał Kaczmarek, inny z sygnatariuszy pisma do prezydenta Koszalina.

Ratusz ripostuje, że przedstawiciele władz miejskich są reprezentowani nie tylko na manifestacjach organizacji prawicowych, bo też na uroczystościach ugrupowań lewicowych, np. w obchodach 1-Majowego Święta Pracy.

- Protestują zawsze ci, którzy myślą inaczej - ocenia wiceprezydent Andrzej Kierzek. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

rob
Pislamisci moze nie daza do wojny domowej??? otoz daza : jezykiem wykluczenia, obrazy i kamapnia nienawisci, brakiem pola do porozumenia, grupami rekonstrukcyjnymi, zroganizawanymi grupami kibolskimi itp itp.Krol Jaro tylko czeka na bulawe i do boju.I to nie jest efekt jakiejkolwiek propagandy tylko obsEbserwacja codziennego dnia i tego co sie mowi.A mowi sie zle i deprecjonuje sie kazdego kto mysli inaczej.Juz dzialaj sa bojowki napadajace na obcokrajowcow to tylko krok do przelewu krwi.O to Wam chodzi pislamisci i waszej TVPIS
2016-03-03 13:11:06
@rob
Tak! Pis dąży do powstania zbrojnego :)) będzie to pierwszy wypadek w historii, kiedy ugrupowanie sprawujące pełną władzę dąży do wywołania powstania :)) Co oni w tym TVN z wami robią? Są skuteczniejsi w redukowaniu mózgu niż dopalacze. Jeśli marzy Ci się powstanie, to pogadaj z ikoną KOD-u L. Wałęsą, który bajdurzył ostatnio o wojnie domowej i stawaniu na barykadzie. Myślę, że obaj znajdujecie się na podobnym poziomie intelektualnym.
2016-03-03 12:09:48
rob
w 1989 roku wojny domowej i rozlewu krwi nie bylo, a teraz widac ze gdyby byla to bylby etos bo polala sie krew, czuc chce rozlania krwi czy bojowki pislandu daza do zbrojnego powstania???
2016-03-03 09:14:24
@ccc
A nie przypadkiem ostatni żołnierze AK otrzymywali od tych protoplastów wille na Żoliborzu? Albo inaczej, dlaczego jedni AK-owcy dostawali kulę w łeb a inni AK-owcy wille?
2016-03-02 21:44:25
Leopatriot
ONR czy narodowców można nie lubić, ale czy tym RAZEMowcom nie przeszkadzał palikot , który kipiał nienawiścia bardziej niż 10 ONRów razem wziętych . Gdzie byli jedynie słuszni działacze tej partii, gdy POwcy sypali teksty o dożynaniu watahy, polowaniu na kaczki . Gdzie byli jak pijane bydło napuiszczane przez GW pluło na starszych ludzi , popychało ich i sikało do zniczy . Gdzie sa , jak dziś szKODnicy oficjalnie domagają się polskiego majdanu ?? Czy dzisiejsza lewica musi być zawsze wybiórcza ??Aha - jak partia RAZEM przeciwstawia się radykalizmowi islamskiemu ?? bo niby się przeciwstawia , ale tego nie widać :P 140
2016-03-02 19:32:27
warcisław
Po wpisach widać jaką nienawiścią zieją ci ludzie. Jak mam rozumieć popierają zabijanie jednych Polaków przez drugich Polaków tylko dlatego, że mają inne poglądy. Ciemny lud wszystko kupi, a takimi dobrze się rządzi.
2016-03-02 19:21:06
@ccc
Dokładnie masz rację! Co za zbieg okoliczności, że w Koszalinie właśnie jest pochowany bezkarny przez całe życie komunistyczny tow. prokurator Wacław Krzyżanowski, który doprowadził w 1946 roku do rozstrzelania 17 letniego dziecka (sanitariuszki Inki), 19 letniego chłopaka (za upolowanie sarny w lesie). Chciał jeszcze kary śmierci dla 16 letniego chłopca za zbieranie zardzewiałych karabinów do zabawy w strzelanego (tu przed dokonaniem kolejnej zbrodni powstrzymał go sąd skazując chłopca na 7 lat. Co za "łaska" komuchów, tylko 7 lat za zabawę!). Za rządów POstkomunistów pochowano go z honorami wojskowymi.
2016-03-02 18:44:43
Farbowane liski podnoszł łby
Komuchy, wasze dokonania pamiętam aż nadto. Przemoc, mordy, terroryzowanie własnego społeczeństwa, inwigilacja, ograniczanie wolności na każdym kroku, super wyposażone sklepy dla posiadaczy walut waszych wrogów i puste półki dla posiadaczy waluty krajowej... Świeżo w pamięci mam też wasz ogromny entuzjazm dla osiedlenia na naszych ziemiach islamskich nachodźców... wykorzystajcie szansę żeby milczeć albo spier***cie! Drugiej grubej krechy nie będzie!
2016-03-02 18:24:49
ccc
to własnie protoplaści partii Razem z UB,KBW i MO mordowali ostatnich żołnierzy Armii Krajowej.Przyzwoity człowiek powinien tą komunistyczną hołotę z partii Razem omijać szerokim łukiem.
2016-03-02 18:21:04
@
PO to był okrągły stół, magdalenka i gruba kreska, by komuchom włos z głowy nie spadł. Do dziś przy korycie siedzą i pod parasolem osłon kolesi którym władzę oddali.
2016-03-02 16:09:42
dareczek66
Partia RAZEM i 5 protestujacych?? Czyzby nie podobaly im sie marsze w uczceniu Zolnierzy WYKLENTYCH -godzi w dobre imie ich przodkow ??
2016-03-02 15:22:50
Hmcm
A kim ważnym jest ten pan Jacek, skoro nawet nie napisano kogo reprezentuje?
2016-03-02 15:18:39
witek
a 10 milionow ludzi ktorzy pomogli obalic komune w latach 80;90 to sa g....,dzis zabiera sie im mieszkania niszczy tych ludzi,a komuszki w spolce UM zastraszaja nekaja pracownikow--taka demokracja