piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Maleńka i delikatna Sonia

Maleńka i delikatna Sonia

Maleńka i delikatna Sonia
Data publikacji: 2017-04-30 15:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:28
Wywietleń: 2322 246107

Jest niczym bohaterka „Zakochanego kundla" - disneyowskiej bajki, z której to pochodzi jedna z najbardziej romantycznych scen kina: pocałunku Lady i Trampa - wędrującej przez świat pary psich włóczęg - których pyszczki, wiedzione tą samą nitką makaronu, spotykają się w pocałunku. Jednak Soni życie w realnym świecie nie rozpieszcza. Porzucona i samotna za kratami przytuliska dla zwierząt czeka teraz na nową szansę od losu.

Jest maleńka i drobna. Do tego niezwykle, oryginalnie umaszczona. Niemal cała czarna. Tylko wokół nosa, wielkich bursztynowych oczu i na piersi ma piękną srebrzystą sierść. To wyróżnia tę pięcioletnią sunię w typie spanielki spośród wszystkich innych rezydentów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

- Trafiła do nas jako bezpańska psina. Została znaleziona przy ul. Unii Lubelskiej, na Pogodnie, w przeddzień kalendarzowej wiosny - opowiadają Soni, zwanej też Chiarą, schroniskowi opiekunowie. - Jest bardzo łagodna. Niezwykle sympatyczna, ale skrzywdzona. Dlatego potrzebuje trochę czasu, aby nowego opiekuna obdarzyć zaufaniem.

Sonia jest ciekawa świata i ludzi. Chętnie chodzi na spacery. Z radością daje się rozpieszczać przysmakami i przytulaniem. Przyjemność jej sprawia zabawa, podczas której poświęca się jej uwagę.

- Jest energiczna, ale równocześnie bardzo delikatna. Dlatego na pewno dobrze jej będzie w rodzinie, w której są dzieci - dodają Soni schroniskowi opiekunowie.

Kto chciałby Sonię (253/17) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Sonia, która przypomina Lady z „Zakochanego kundla" - disneyowskiej bajki. Jednak nie jest rozpieszczana jak ona. Tylko porzucona i samotna. Zagubiona maleńka psina w wielkim Szczecinie. Za kratami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Fot. Schronisko/ZUK

Maleńka i delikatna Sonia Maleńka i delikatna Sonia

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską