wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Maleńka i delikatna Sonia

Maleńka i delikatna Sonia

Maleńka i delikatna Sonia
Data publikacji: 2017-04-30 15:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:28
Wywietleń: 2284 246107

Jest niczym bohaterka „Zakochanego kundla" - disneyowskiej bajki, z której to pochodzi jedna z najbardziej romantycznych scen kina: pocałunku Lady i Trampa - wędrującej przez świat pary psich włóczęg - których pyszczki, wiedzione tą samą nitką makaronu, spotykają się w pocałunku. Jednak Soni życie w realnym świecie nie rozpieszcza. Porzucona i samotna za kratami przytuliska dla zwierząt czeka teraz na nową szansę od losu.

Jest maleńka i drobna. Do tego niezwykle, oryginalnie umaszczona. Niemal cała czarna. Tylko wokół nosa, wielkich bursztynowych oczu i na piersi ma piękną srebrzystą sierść. To wyróżnia tę pięcioletnią sunię w typie spanielki spośród wszystkich innych rezydentów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

- Trafiła do nas jako bezpańska psina. Została znaleziona przy ul. Unii Lubelskiej, na Pogodnie, w przeddzień kalendarzowej wiosny - opowiadają Soni, zwanej też Chiarą, schroniskowi opiekunowie. - Jest bardzo łagodna. Niezwykle sympatyczna, ale skrzywdzona. Dlatego potrzebuje trochę czasu, aby nowego opiekuna obdarzyć zaufaniem.

Sonia jest ciekawa świata i ludzi. Chętnie chodzi na spacery. Z radością daje się rozpieszczać przysmakami i przytulaniem. Przyjemność jej sprawia zabawa, podczas której poświęca się jej uwagę.

- Jest energiczna, ale równocześnie bardzo delikatna. Dlatego na pewno dobrze jej będzie w rodzinie, w której są dzieci - dodają Soni schroniskowi opiekunowie.

Kto chciałby Sonię (253/17) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Sonia, która przypomina Lady z „Zakochanego kundla" - disneyowskiej bajki. Jednak nie jest rozpieszczana jak ona. Tylko porzucona i samotna. Zagubiona maleńka psina w wielkim Szczecinie. Za kratami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Fot. Schronisko/ZUK

Maleńka i delikatna Sonia Maleńka i delikatna Sonia

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej