wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Majchrzak na czele „Pobrzeża"

Majchrzak na czele „Pobrzeża"

Majchrzak na czele „Pobrzeża"
Data publikacji: 2016-01-30 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:35
Wywietleń: 185 113204

Sławomir Majchrzak, wieloletni działacz NSZZ "Solidarność", został nowym przewodniczącym Zarządu Regionu "Pobrzeże". Tak zadecydowali uczestnicy XXI Walnego Zebrania Delegatów w auli I Liceum Ogólnokształcącego.

Koszalinianin Sławomir Majchrzak związany z "S" jest 35 lat. W listopadzie 2015 roku, gdy nagle odeszła z piastowanej przez 13 lat funkcji Danuta Czernielewska, pełnił obowiązki szefa Regionu "Pobrzeże". Podczas zebrania były sekretarz zarządu organizacji miał czterech kontrkandydatów do fotela przewodniczącego. W drugiej turze pokonał Cezarego Jankowskiego, związkowca ze Szczecinka.

Ostatnio koszalińska "S" nie miała dobrej passy. 20 stycznia br., po ciężkiej i długiej chorobie, zmarł Roman Gawkowski, który w latach 1998-2002 pełnił funkcję przewodniczącego "Pobrzeża". Wspomniana Danuta Czernielewska odeszła "ze względu na stan zdrowia". Jednak nieoficjalnie szeptano, że zarząd organizacji postawił długoletniej szefowej ultimatum po wykryciu nieprawidłowości w podpisywanych dokumentach.

Nowo wybrany szef zarządu zapowiada konsekwentną walkę z łamaniem praw pracowników i potrzebę wzrostu znaczenia związków zawodowych, w tym pozyskiwanie młodych działaczy. Do "S" w regionie koszalińskim należy ponad 5 tys. związkowców. ©℗

(m)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi