sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Mają prawo oddychać czystym powietrzem

Mają prawo oddychać czystym powietrzem

Mają prawo oddychać czystym powietrzem
Data publikacji: 2017-06-28 08:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:27
Wywietleń: 384 272626

Około dwustu osób przyszło na spotkanie z wiceministrem środowiska Sławomirem Mazurkiem. Podczas wizyty w Szczecinku przedstawiciel resortu spotkał się m.in. z członkami organizacji pozarządowych i zwiedził zakłady Kronospan.

– Podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi zapewniłem, że zrobimy wszystko, by prawo było przestrzegane – powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Szczecinka wiceminister Sławomir Mazurek. – Dbamy o bezpieczeństwo ekologiczne naszych mieszkańców, ale czynimy to w zgodzie z obowiązującym prawem. W niektórych przypadkach prawo nie nadąża za rzeczywistością i te elementy będziemy zmieniać. W Kronospanie zwróciłem uwagę na prawo unijne dotyczące recyklingu, które u nas również obowiązuje, dotyczy to drewna poużytkowego i biomasy.

Wiceminister środowiska mówił, że nie może być tak, że za biomasę uważa się drewno poużytkowe lub odpady poprodukcyjne zawierające szkodliwe kleje.

– Taka interpretacja jest nieuzasadniona – stwierdził minister.

Podczas spotkania padło pytanie dotyczące budowy na terenie Kronospanu instalacji proekologicznej za ponad 50 mln euro. Mieszkańcy pytali ministra o powietrze nad Szczecinkiem, kiedy znikną uciążliwości Kronospanu.

– Widziałem elementy tej instalacji, ale nie potrafię przewidzieć efektów – mówił minister Mazurek. – Czy będą dobre efekty, wykażą to badania po uruchomieniu instalacji. Dobrze, że Kronospan obiecuje, że to zrobi i że zaczął tę inwestycję. Ale czy to będzie sukces ekologiczny, czy też kolejna inwestycja w produkcję – czas pokaże.

Tekst i fot. (bar)

Na zdjęciu: Minister mówił też o szeroko pojętej ochronie środowiska, o gospodarce leśnej i Puszczy Białowieskiej. 

Komentarze

pytam
Jeżeli Polacy mają prawo oddychać czystym powietrzem to dlaczego nikt nie zajmuje się chemtrails! Dlaczego nikt nie bada składu powietrza np. na zawartość aluminium - wtedy by się okazało czy mamy do czynienia z teorią spiskową czy rzeczywiście jest coś na rzeczy!!
2017-06-28 09:53:26
Foto
A cóż to za niewiasta obok wiceministra?
2017-06-28 09:11:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi