wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku

Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku

Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku
Data publikacji: 2017-10-13 08:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-14 00:32
Wywietleń: 1597 296361

Nieczęsto w bagażach podróżnych znajduje się ludzkie szczątki. Tym razem z takim bagażem funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej spotkali się na lotnisku Szczecin-Goleniów.

To miała być rutynowa kontrola polegająca na prześwietlaniu bagaży za pomocą urządzenia RTG. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, w jednej z walizek na obrazie monitora pojawił się kontur… ludzkiej czaszki.

- Przeprowadzona kontrola fizyczna walizki potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy. W bagażu rzeczywiście znajdowała się ludzka czaszka. Przystąpiono więc, do odszukania właściciela walizki z tak nietypową zawartością. Okazała się nią obywatelka Danii, której to bagaż został zagubiony przez linie lotnicze w trakcie podróży i dotarł na lotnisko jako „RUSH”, czyli bagaż zaginiony. Zgodnie z procedurami, jest on po kontroli dowożony podróżnym pod wskazany adres w kraju - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Podróżna musiała osobiście zgłosić się osobiście po jego obiór. Następnego dnia, gdy pojawiła się na lotnisku, okazało się, że przyjechała do Polski odwiedzić córkę studiującą stomatologię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Nie posiadała jednak stosownych dokumentów zezwalających na przywóz szczątków ludzkich do Polski. Funkcjonariusze Oddziału Celnego Port Lotniczy Szczecin-Goleniów powiadomili więc swoich kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, którzy potwierdzili autentyczność ludzkiej czaszki oraz sporządzili protokół jej zatrzymania i przejęli sprawę wraz z nietypowym bagażem do dalszego postępowania.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wydawania pozwoleń i zaświadczeń na przywóz zwłok i szczątków ludzkich wymagane jest zaświadczenie polskiego konsula stwierdzającego, że zwłoki lub szczątki mogą być sprowadzone na terytorium RP. W przypadku jego braku, przywożący naraża się na odpowiedzialność karną określoną w Kodeksie karnym, który stanowi, że kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (k)

Fot. KAS

 

Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku

Komentarze

Na 2-je Babka wrozyla...
A moze i ktoregos z Lewackich PO-litykow, ktory kiedys tam Pracowal i PO-legl... i jeszcze za zycia, PO-prosil "Wtajemniczonych" o E-ta-PO-wo walizkowy przerzut zwlok do Polski ??
2017-10-14 00:29:06
boger
hop. hop op...era, ty jestes zwykły tuman !
2017-10-13 12:42:11
hop,hop op ..era
Pewnie jakiegos polityka z PiSu wiekszosc ich jest bez głowy Ciekawy jestem ktorego
2017-10-13 12:35:35
Czego to Ludzie nie potrafia...?
No i Kogo... oraz jak stare - te walizkowe szczatki teraz sa ?? W Dani prowadzi sie obecnie dochodzenie wobec Dunczyka, ktory kilka tygodni temu, zabral na poklad zbudowanego przez siebie okreciku podwodnego mloda dziennikarke, ktora chciala przeprowadzic na tym okreciku reportaz... ! A podczas tej "podwodnej podrozy" zostala... i pocieta na kawalki oraz wyrzucona w torbach na dno morza w poblizu Kopenhagi ! Jak na razie, jej glowe i pewne czesci ciala Nurkowie juz odnalezli - a resztki zwlok dalej sie poszukuje...!!
2017-10-13 11:38:44
'
A później się okaże, że to jakiś lekarka albo prokurator.
2017-10-13 10:01:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej