wtorek, 20 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > List. W sprawie bezpieczeństwa

List. W sprawie bezpieczeństwa

List. W sprawie bezpieczeństwa
Data publikacji: 2015-07-14 22:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:06
Wywietleń: 261 4041

Piszę do Państwa w sprawie dzisiejszego śmiertelnego wypadku w którym zginęła kolejna starsza osoba, przechodząc na pasach na ulicy Stelmacha w pobliżu sklepu Biedronka, wybudowanego na terenie byłej Stoczni. Życie tu straciło już wiele niewinnych zwłaszcza starszych osób, a wielu również doznało wielu obrażeń zagrażających życiu. Na miejscu wypadku zwróciłam się do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym mieście i otrzymałam m.in. odpowiedź, że „Będziemy nad tym myśleć".

Obawiam, się, że po raz kolejny na myśleniu się skończy, a tu każdego dnia czyha niebezpieczeństwo na ludzi zwłaszcza starszych których nie brakuje w tej dzielnicy. Żeby dojść do tego sklepu muszą przejść przez tą bardzo ruchliwą ulicę (dodam, że ludzie Ci są zmuszeni do robienia zakupów w tym sklepie bo po ich stronie zamieszkania istnieje tylko jeden malutki sklep o powierzchni około 5m na 5 w którym niewiele mogą kupić, do pozostałych sklepów muszą przechodzić przez ruchliwe ulice. Miasto nie gwarantuje im tu bezpieczeństwa mimo, ze już doszło do tak wielu tragedii.

Cenię sobie obecnego prezydenta, ale być może niewiele jest mu wiadomo na ten temat, ponieważ inni ludzie nie dopilnowali swoich należycie swoich obowiązków. Wystarczyłoby przeznaczyć trochę pieniędzy na zrobienie w tym miejscu jak i w okolicznym, w pobliżu Stoczni gdzie jest przejście do sklepu Netto w pobliżu końcowego przystanku tramwaju nr 5 ( bo wiem, ze czasem tam też jest bardzo niebezpiecznie). I nie zastanawiać się nad tym, czy to będzie za drogo kosztowało. Wiele podjęto inwestycji w naszym mieście, to dobrze, ale powinno się dokonać na pierwszym miejscu te, dzięki którym będziemy mogli czuć się bezpieczniej. Moim zdaniem również mam wielką prośbę do osób odpowiedzialnych za nasze miasto, aby dając zgodę na powstawanie nowych dyskontów mieli na uwadze w pierwszej kolejności BEZPIECZEŃSTWO osób które później będą z nich korzystały, a nie tylko patrzenie na zyski jakie z tego będą. Mam tu na myśli bezpieczeństwo zwłaszcza ludzi pieszych.

Tym którzy zginęli już to w niczym nie pomoże, ale mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne w różnym zakresie za nasze miasto bardzo szybko podejmą mądrą decyzję, być może zrobienie sygnalizacji świetlnej na żądanie. Tak jak to miało miejsce po serii wypadków w pobliżu sklepu Lidl na osiedlu Książąt Pomorskich. Mam nadzieję, że zostanie udzielone również dodatkowe odszkodowanie dla osób które nie ze swojej winy doznały uszczerbku na zdrowiu lub rodzinom, które straciły w takich miejscach swoich najbliższych. (...) 

Wierna czytelniczka

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy