piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Lidl w parterze Posejdona

Lidl w parterze Posejdona

Lidl w parterze Posejdona
Data publikacji: 2016-11-14 10:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-26 12:35
Wywietleń: 582 171715

Firma Lidl wchodzi na parter nowego „Posejdona" przy Bramie Portowej w Szczecinie. Spożywczy dyskont zajmie 2/3 powierzchni budynku przewidzianej na handel i usługi. 

Oficjalny komunikat potwierdza plotki, które krążyły po Szczecinie od pewnego czasu. W nowoczesnym biurowcu i zmodernizowanym domu handlowym właściciele - spółka należąca m.in. do szefów Calbudu - nie przewidziała eleganckich butików tylko kolejny tani sklep spożywczy.  Placówka ma być jednak stworzony według nowego pomysłu, wyposażona w specjalne udogodnienia dla klientów i pracowników oraz nowoczesne rozwiązania ekologiczne. Dla zmotoryzowanych klientów Lidla będzie przeznaczonych ok. 80 miejsc parkingowych, a dla rowerzystów specjalne stojaki na rowery.

– Jestem przekonany, że sieć Lidl, podjęła bardzo dobrą decyzję. Posejdon powstaje w doskonałej lokalizacji, w samym sercu Szczecina, obecność ich sklepu w naszej inwestycji wzmocni pozycję sieci spożywczej w mieście - mówi Marcin Woźniak, Członek Zarządu Porto Sp. z o.o.

W sumie nowy kompleks biurowo-usługowy ma mieć 50 tys. mkw. powierzchni. Oprócz 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej inwestorzy zapowiadają także dwa hotele - czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott i trzygwiazdkowy Moxy. Na dwóch podziemnych kondygnacjach ma się mieścić 301 i 100  dla rowerów na dwóch kondygnacjach podziemnego parkingu.

Obiekt na wyróżniać ogólnodostępne patio na parterze  oraz blisko 500-metrowy taras widokowy zlokalizowany na dachu budynku.Zakończenie inwestycji jest planowane na połowę 2019 roku. 

(ArR)

 

Lidl w parterze Posejdona Lidl w parterze Posejdona

Komentarze

ZENADA
Kto na to pozwala ?????? Co oni zrobili z tego miasta ????
2017-11-26 12:32:39
Jarun
Wśród radnych miasta i prezydenta Szczecina widać i to od dawna, brak "pomysłu na miasto". Technopark -wybudowano, tylko po co? Ani to techno (techniczny) ani park. Schronisko dla pierdzistołków. "Przełomy" -krowi placek, bezmyślnie postawiony bunkier, gdzie najważniejsze imprezy odbywają się na...dachu. Filharmonia to 120 mln. wydane "lekką ręką" w architektonicznego gniota z wyglądu blaszany hangar. O Frydze-makabryle za 200 tys. zł nie wspomnę. Po owocach ich poznacie, czyli po decydentach nie spodziewajmy się rozsądku, mądrości, czegoś pozytywnego raczej bezmyślności, głupoty i myślenia: "co by tu jeszcze spieprzyć".
2016-11-16 10:29:16
leon
Taki moloch w Centrum Szczecina bez przynajmniej 700-800 miejsc parkingowych to recepta na katastrofę komunikacyjna w tym rejonie Kto (przy zdrowych zmyslach) pozwolil na wybudowanie biurowcow Brama Portowa I i II bez odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. W tej chwili juz nie ma gdzie parkowac w okolicach Bramy. A po wybudowaniu biurowca z dwoma tysiacami pracownikow plus dwa hotele, sklepy to juz bedzie zupelna katastrofa. Wszyscy sie podniecaja ze wybuduja biurowce/hotele/sklepy tylko pytanie o skutki komunikacyjne. Ale tego sie w Polsce nie bada. I prosze sie ludzic ze wszyscy tam pracujacy plus klienci sklepow, biur przyjada utobusami czy tramwajami. To takie polskie myslenie - wybudujmy a potem sie zobaczy.
2016-11-16 06:55:33
dzisna
anonim@do przedmówców, no i co chcesz udowodnić? Ach jak wspaniale, że Lidl chce otworzyć sklep w Szczecinie i sprzedawać koraliki, świecidełka tubylczej ludności. Jeszcze "wodę ognistą" i elyty (miejscowe kacyki) będą udawać lordów, żłopiąc ze szklanek gorzałę (z lodem oczywiście).
2016-11-15 21:48:57
do przedmówców
Poczytajcie sobie niedoinformowani krzykacze i narzekacze. To jest zupełnie nieznany u nas LIDL! Fragment artukułu na który dałem link: "Sieć Lidl otworzy w najbliższych tygodniach nowy sklep sieci Lidl w Gdyni. Według trojmiasto.pl ma to być pierwszy w Polsce sklep tej marki w wersji deluxe (store of the future - red.). Delikatesowy Lidl powstanie w ramach apartamentowca Baltiq Plaza przy ul. Świętojańskiej. W inwestycji znajdą się komfortowe mieszkania, luksusowe apartamenty, a także powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Lidl ma zostać otwarty na poziomie -1 kompleksu. Całość tutaj: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/2016/03/lidl-otworzy-w-polsce-pierwszy-sklep-delikatesowy/
2016-11-15 20:51:40
zak
Ostatnio media ujawniły ,że Lidl dostał 1 mld euro dofinansowania od rządu Niemiec na ekspansję w Polsce. I wszystko jasne.
2016-11-15 17:16:08
***
Powiedział co wiedział. Prymityw. Co do tego ma Lidl?
2016-11-15 15:23:22
jan
Czemuś biedny? Bom głupi. Czemus głupi? Bom biedny. I tak w kółko w Sczecinie.
2016-11-15 14:28:16
dzisna
Świadomy-nieświadomy. "Społem" jest spółdzielnią i na rozwój nie dostanie pożyczki/kredytu. Jak nie rozumiesz i jesteś nieświadomy to nie pisz. To nie brak przedsiębiorczości, a polskie prawo rujnuje polskie firmy. (Patrz-stocznia szczecińska). Lidla to potężna sieć i ma "przebicie", potrafi też przemówić do...kieszeni.
2016-11-15 10:46:33
dzisna
Mało marketów w Szczecinie? Znowu decydenci z ratusza "uszczęśliwiają nas na siłę". Cel jeden takiej inwestycji: kupuj i wynocha. Podobnie jak Kaskada-bezduszny, kolejny market.
2016-11-15 10:12:50
Świadomy
Czy sieci Społem ktoś od ponad 20 lat zakazuje rozwijania się? Czy mając gotową sieć sklepów, dystrybucji, dostawców nie mogła podbić polskiego rynku i stać się polskim Lidlem, Netto czy inną Biedronką? Czy ktoś bronił w końcu uruchomienia sklepu Społem jako wzorcowego sklepu na wypasie z konkurencyjnym asortymentem i cenami? Jak ktoś nie chce lub/i nie potrafi się rozwijać staje się skansenem.
2016-11-15 10:05:17
gibson
To ty zed jesteś biedny intelektualnie. Może lidl w takim miejscu nie jest super arką handlową ale nie tylko biedni z niej korzystają. Ty napewno z niej nie korzystasz buraku.!
2016-11-15 08:31:40
zed
Sklepy dla biedoty lepiej trzymać z dala od elegankich hoteli.
2016-11-15 07:10:57
Lepei pozniej jak wcale..
Odp. do komentarza: Do "Obudzmy sie" z godz.13:44 ! Po czesci masz racje, ale lepiej pozniej jak wcale... a ta Biedronka jak bedzie miala jeszcze wieksza Polska konkurencje, to moze w koncu odleci... tam skad przyleciala !!
2016-11-15 00:54:13
ckm
co to za fasada na tym foto, jakaś atrapa ściany?
2016-11-14 21:33:09
Gargamel
Możni tego świata będą z apartamentów prezydenckich podziwiać jak biedota na dole bije się o karpia na promocji. Coś czuje że to może być hit, a pokoje z widokiem na lidla rozejdą się na pniu ;)
2016-11-14 19:14:45
masakra
Patrzę i oczom nie wierzę. Dlaczego nie chcą w tym miejscu odbudować przedwojennych kamienic, tylko znowu wcisną nam tandetne szkło z lidlem?
2016-11-14 17:08:42
Przeczytałam i zamarłam
To nie jest dobry pomysł.... jeden przykład z życia - Tak lubiany w cytatach przez Szczecinian - Wrocław. Naprzeciwko pięknego dworca stoi nowy, nowoczesny hotel. Pod nim Biedronka. Dramat przy wejściu do hotelu .... niestety lokalny "koloryt" umila swą wonią i chęcią nawiązania znajomości życie gości hotelowych i obsługi. Tu też tak będzie:(
2016-11-14 16:46:11
dzisna
A miało być tak ładnie - a wyszło tandetnie, jarmarcznie. Ale czego wymagać od plebsu z ratusza ? Jeszcze są zachłyśnięci marketami. Umowę się zawiera na coś konkretnego, że w tym miejscu będzie coś innego zamiast marketu. Wystarczy jednak popatrzeć na "krowi placek"-Filharmonię, Frygę, żeby zrozumieć cymbalstwo włodarzy. Co wymagać od niburka-burka i innych.
2016-11-14 14:53:15
Do "Obudzmy sie".
"Społem, Społem i za późno wstołem" Był na Milczańskiej teraz jest Biedronka.
2016-11-14 13:44:57
jazda
I co, teraz cały Szczecin ma się podniecać, że jakiś kolejny spożywczak powstanie w centrum? Ciekawe, jak duży będzie parking.
2016-11-14 12:24:01
"Obudzmy sie"...
A kiedy wrescie i nareszcie zaczna powstawac tanie Polskie Sklepy Spozywcze na wzor Lidla czy Netto, by zarobione miliardy zlotych... POZOSTALY W POLSCE i nie wysylano ich za granice !!
2016-11-14 12:14:57
Mieszkaniec
Ha ha dobre.Świetny hotel i pod nim sklep ze smrodem i hałasem robionych przez dostawców i klientów.Ino patrzeć jak hotel pójdzie z torbami bo jak turysta ma odpocząć?
2016-11-14 12:04:39
Pomorzanin
W Sandomierzu? Dobre... Właśnie centra tych miast co podałeś to same żabki, lombardy, pożyczki, budki z hot dogiem i oczywiście banki... Wystarczy się przejść głównymi ulicami od dworców pkp. Ogólnopolski trend niestety albo stety, a nie regionalny wymysł...
2016-11-14 11:47:10
żenada
w eleganckich miastach w centrum ( od frontu głównych ulic ) to są eleganckie sklepy, restauracje, butiki, puby, itp. .... a w Szczecinie .... dyskonty, chiński market, ciuchbudy , "wszystko po 5 zł ", i żałosne budki ! aha i 2 galerie ! popatrzcie jak elegancko może wyglądać centrum miasta np. w Toruniu, Poznaniu, Wrocławiu ... Sandomierzu itd.
2016-11-14 11:25:05
Czytelnik
No to okolicznym kupcom wbito kolejny raz nóż w plecy.Duży może więcej,tak się dba o małą lokalną przedsiębiorczość.
2016-11-14 11:17:59
Czytelnik Łukasz
Dwa Mariotty i Lidl w jednym budynku. Nierówności społeczne widoczne jak na dłoni.
2016-11-14 11:06:50