poniedziałek, 26 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Lewica chce referendum

Lewica chce referendum

Lewica chce referendum
Data publikacji: 2015-08-03 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:09
Wywietleń: 134 7558

Szczeciński SLD przygotuje na wrześniową sesję Rady Miasta uchwałę dotyczącą przeprowadzenie referendum w sprawie budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego. Mogłoby się ono odbyć razem z wyborami parlamentarnymi 25 października.
Koszt referendum wyniósłby 150 tys. złotych.


- Już wielokrotnie widzieliśmy jak w mieście i regionie wydawało się większe pieniądze na jakieś bzdety. Mieszkańcy Szczecina mają prawo wypowiedzieć się co do takiego pomysłu - mówił radny Dawid Krystek, szef szczecińskiego SLD.

Przypomnijmy - tydzień temu 28 lipca szczecińscy radni (bez dyskusji) na sesji Rady Miasta zgodzili się na budowę pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Miałby on powstać ze składek społecznych i stanąć w centrum miasta - między zabytkową Bramą Królewska oraz miejskim szaletem publicznym.

- Czekamy teraz na rozstrzygnięcie przez wojewodę tej sprawy. Ma on zbadać jej zgodność z prawem. stwierdził Dariusz Wieczorek, szef zachodniopomorskiego SLD.

Politycy partii chcą przygotować projekt uchwały referendalnej na następne posiedzenie Rady Miasta, we wrześniu.
- Jeżeli nie zostanie przyjęta, wtedy rozpoczniemy akcję obywatelskiego referendum i zaczniemy zbierać podpisy w tej sprawie. Potrzeb ponad 30 tys. podpisów - dodaje Krystek.
(dar)

Na zdjęciu od prawej: Dariusz Wieczorek, Dawid Krystek i Damian Syjczak

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

rob
Stop kaczyzacji kraju!!!!! Owszem pomnik lechkacza moze powstanie ze skladek ale pozniejszym utrzymaniem postumentu i otoczenia bedzie sie zajmowalo miasdto czyli de facto ty podatniku i mieszkancu Szczecina bedziesz bulil ze swojej kasy na ten pomnik.Czysta hipokryzja i bezczelnosc tzw. srodowsk patriotycznych
2015-08-04 09:44:16
wqrwiony
Do pytania o budowę tego tworu warto dodać jeszcze pytanie,czy mieszkańcy są za odwołaniem tych darmozjadów pt.radni i prezydent.Dość już Szczecin jest spiermandolony. Wróciłem z urlopu,byłem w Krakowie,słyszałem opinie Centusiów n/t obecności L.K. i małżonki na Wawelu...
2015-08-03 17:07:24
Kaczyzm-STOP !!!
NIE dla kaczyzmu w Szczecinie!
2015-08-03 14:28:12
@
Szanowny panie K.....rystek, Wieczorek, Poraneki i Popołudnie Mieszkańcy mają prawo wypowiedzieć się nie tylko w tej sprawie ale także w innych sprawach. Szkoda że nie przejawiacie inicjatywy także i w tych tematach a jedynie podnosicie jakikolwiek problem w ramach kampanii wyborczej. Wielki szum w okół LSD na nic już się nie zda. To partia zombi-ch. Czas się przefarbować jak to uczynił wasz kolega Stopyra.
2015-08-03 13:16:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy