sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Lewica chce referendum

Lewica chce referendum

Lewica chce referendum
Data publikacji: 2015-08-03 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:23
Wywietleń: 78 7558

Szczeciński SLD przygotuje na wrześniową sesję Rady Miasta uchwałę dotyczącą przeprowadzenie referendum w sprawie budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego. Mogłoby się ono odbyć razem z wyborami parlamentarnymi 25 października.
Koszt referendum wyniósłby 150 tys. złotych.


- Już wielokrotnie widzieliśmy jak w mieście i regionie wydawało się większe pieniądze na jakieś bzdety. Mieszkańcy Szczecina mają prawo wypowiedzieć się co do takiego pomysłu - mówił radny Dawid Krystek, szef szczecińskiego SLD.

Przypomnijmy - tydzień temu 28 lipca szczecińscy radni (bez dyskusji) na sesji Rady Miasta zgodzili się na budowę pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Miałby on powstać ze składek społecznych i stanąć w centrum miasta - między zabytkową Bramą Królewska oraz miejskim szaletem publicznym.

- Czekamy teraz na rozstrzygnięcie przez wojewodę tej sprawy. Ma on zbadać jej zgodność z prawem. stwierdził Dariusz Wieczorek, szef zachodniopomorskiego SLD.

Politycy partii chcą przygotować projekt uchwały referendalnej na następne posiedzenie Rady Miasta, we wrześniu.
- Jeżeli nie zostanie przyjęta, wtedy rozpoczniemy akcję obywatelskiego referendum i zaczniemy zbierać podpisy w tej sprawie. Potrzeb ponad 30 tys. podpisów - dodaje Krystek.
(dar)

Na zdjęciu od prawej: Dariusz Wieczorek, Dawid Krystek i Damian Syjczak

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

rob
Stop kaczyzacji kraju!!!!! Owszem pomnik lechkacza moze powstanie ze skladek ale pozniejszym utrzymaniem postumentu i otoczenia bedzie sie zajmowalo miasdto czyli de facto ty podatniku i mieszkancu Szczecina bedziesz bulil ze swojej kasy na ten pomnik.Czysta hipokryzja i bezczelnosc tzw. srodowsk patriotycznych
2015-08-04 09:44:16
wqrwiony
Do pytania o budowę tego tworu warto dodać jeszcze pytanie,czy mieszkańcy są za odwołaniem tych darmozjadów pt.radni i prezydent.Dość już Szczecin jest spiermandolony. Wróciłem z urlopu,byłem w Krakowie,słyszałem opinie Centusiów n/t obecności L.K. i małżonki na Wawelu...
2015-08-03 17:07:24
Kaczyzm-STOP !!!
NIE dla kaczyzmu w Szczecinie!
2015-08-03 14:28:12
@
Szanowny panie K.....rystek, Wieczorek, Poraneki i Popołudnie Mieszkańcy mają prawo wypowiedzieć się nie tylko w tej sprawie ale także w innych sprawach. Szkoda że nie przejawiacie inicjatywy także i w tych tematach a jedynie podnosicie jakikolwiek problem w ramach kampanii wyborczej. Wielki szum w okół LSD na nic już się nie zda. To partia zombi-ch. Czas się przefarbować jak to uczynił wasz kolega Stopyra.
2015-08-03 13:16:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi