sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > "Kurier" blisko Czytelników

"Kurier" blisko Czytelników

"Kurier" blisko Czytelników
Data publikacji: 2015-07-20 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:19
Wywietleń: 243 3533

Gdy w ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy, że w niedzielę będziemy rozdawać na Różance naszą wyjątkową publikację, "Kurier przy tym był", otrzymaliśmy telefon od pana Andrzeja Brzeskiego, naszego długoletniego Czytelnika, zmartwionego tym, że jego stan zdrowia nie pozwala mu przyjść do Parku Kasprowicza. Sytuacja była wyjątkowa, więc postanowiliśmy, że pojedziemy do mieszkania pana Andrzeja i osobiście wręczymy mu książkę. Zrobiliśmy to we wtorek.

- Przyjechałem do Szczecina w 1947 roku - wspomina Pan Andrzej. - Najpierw przez dwa miesiące mieszkaliśmy przy ulicy Podhalańskiej, gdzie wtedy był tylko jeden dom. Potem przeprowadziliśmy się na ulicę Parkową, do mieszkania, które było w administracji Urzędu Morskiego. "Kurier" towarzyszy mi właśnie od tamtych chwil. Ojciec codziennie wysyłał mnie po gazety. "Kurier Szczeciński" był najważniejszą z nich.

Wydawnictwo, które mu wręczyliśmy, jest unikatowe. "Kurier przy tym był" zawiera oryginalne teksty i informacje, które gazeta publikowała przez prawie siedemdziesiąt lat swojego istnienia.

- Chcę dzięki lekturze powrócić do czasów, gdy byłem jeszcze grzdylem - opowiada pan Andrzej. - Lektura będzie powrotem do lat najwcześniejszej młodości. Mam nadzieję, że odzyskam pamięć i uda mi się odreasturować dawne znajomości i przyjaźnie.

©℗

Alan Sasinowski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską