piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kuratorium jest dobrej myśli i rusza w teren

Kuratorium jest dobrej myśli i rusza w teren

Kuratorium jest dobrej myśli i rusza w teren
Data publikacji: 2016-11-10 15:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:00
Wywietleń: 1215 169288

Nie będzie problemu z odprawami dla nauczycieli likwidowanych gimnazjów, bo będą oni przenoszeni ze szkoły do szkoły za porozumieniem stron - słyszymy z kuratorium oświaty w Szczecinie.

Kuratorium zapowiada spotkania z dyrektorami szkół oraz samorządowcami. Rozmowy mają rozwiać obawy związane z reformą edukacji. Będą one organizowane dla poszczególnych powiatów, a wystartują jeszcze w listopadzie.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, która została zorganizowana w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, szefostwo kuratorium zapewniało, że jest otwarte na rozmowy nie tylko z dyrektorami i samorządami, ale także z nauczycielami i rodzicami. Co prawda kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza przyznała, że jeszcze nie spotkała się ze związkowcami z ZNP (miała tylko rozmowy z Solidarnością), ale zaznaczyła, że bardzo chętnie się nimi umówi. Najpierw powiedziała, że czeka na zaproszenie od ZNP, ale później stwierdziła, że sama wystąpi z propozycją spotkania.

Z kolei wicekurator Robert Stępień uspokajał, że samorządy nie muszą martwić odprawami dla nauczycieli likwidowanych gimnazjów. Dodatkowych kosztów nie będzie, bo nauczyciele będą przenoszeni ze szkół do szkół za porozumieniem stron. Podobno też nie zmniejszy się subwencja oświatowa.

Poza tym, zdaniem kuratorium i wicewojewody Marka Subocza, że nauczyciele nie powinni się martwić o zatrudnienie.

- Apelujemy do samorządów i dyrektorów szkół, żeby wykorzystali kadry z gimnazjów w szkołach podstawowych i liceach - powiedział wicekurator Stępień. I dodał: - Zakładamy dobrą wolę dyrektorów.

A kurator Zarębska-Kulesza zapowiedziała: - Będziemy zbierać informacje od dyrektorów, gdzie nauczyciele będą tracić pracę. Mając taką bazę będziemy pomagać nauczycielom. ©℗

(masz)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy