poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Krzystek odpowiada prezesowi IPN

Krzystek odpowiada prezesowi IPN

Krzystek odpowiada prezesowi IPN
Data publikacji: 2015-10-07 12:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 1488 26641

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, odniósł się do listu Łukasza Kamińskiego, prezesa IPN-u, w którym ten zaapelował do niego o usunięcie Pomnika Wdzięczności dla Armii Czerwonej.
- Dziękuję Panu prezesowi za stanowisko - stwierdził prezydent. - Nie zmieniam jednak zdania. Mamy w mieście wiele innych, ważniejszych spraw którymi powinniśmy się zajmować, a kampania wyborcza jest złym czasem na debatę o pomnikach. Na decyzje w sprawie pomników radzieckich przyjdzie czas. Zmiana lokalizacji monumentu musi być związana z kompleksową przebudową miejsca, w którym dziś stoi.

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

@ewa
Kto napadł na Polskę 17 września 1939 roku i potem dokonał eksterminacji ludności polskiej? Możesz to sprawdzić? Teraz już są takie książki, które nie pomijają tej daty. Tylko za czerwieńców o tym milczano.
2015-10-08 14:39:30
KUBEŁ
A MOŻE KRZYSTEK ODPOWIE DLACZEGO TOLERUJE ŚMIERDZIELA ASFALTOWNIE EUROVII NA PIESZEJ A MOŻE TAK SPRAWDZI CZY PŁĄCĄ RAZEM Z ARBETEM PODATKI OD NIERUCHOMOŚCI
2015-10-08 13:10:26
ewa
Wara od pomnika zas....any ipn
2015-10-08 13:02:49
@witek
co fakt, to fakt
2015-10-08 12:20:29
witek
nie dyskutuje sie z jasnie panujacym on i jego pajeczyna i tak zdecyduja za cale miasto
2015-10-08 10:43:21
Paweł
Chciałem tylko dodać, że sprawa tego "pomnika" ciągnie się od 1990r, a już za kadencji Kfyftka była poruszana min. trzykrotnie, więc niech nie ściemnia, że to akcja przedwyborcza. Zawsze coś kłamie, kręci, ale czego się spodziewać po wyłudzaczu popierającym taką samą marionetkę zdradziecką jak on, Komuchoruskiego, który w dodatku jest złodziejem.
2015-10-08 08:08:24
urodzony w szczecinie
Trzeba usunąć bo Leszek nie ma gdzie stanąć. Niech się od ...od Szczecina.
2015-10-07 21:11:52
urodzony w szczecinie
Trzeba usunąć bo Leszek nie ma gdzie stanąć. Niech się od ...od Szczecina.
2015-10-07 21:11:17
Polak po podstawówce.
@do radość komuchów - Jest taki człowiek, dziennikarz od lat związany z Niemcami i tam też długo mieszkający. Kariera tego człowieka znacznie przyspieszyła gdy zajął się tematyką żydowską i fundowaniem nam tu w Szczecinie poczucia urojonej winy za Stettin. Zamiast rozwiązywać konflikt niemiecko - żydowski na gruncie tamtych państw on postanowił wpisać się w obowiązującą od pewnego czasu politykę uwikłania Polaków w nieswoje winy i sprowadza nam tu do Szczecina "odpowiedzialność". Działanie takie spotkało się z uznaniem władz Szczecina, dla których jak dowiadujemy się z komentowanego listu "kacapskość to normalność" i człowiek ten otrzymał angaż na specjalistę ds. międzynarodowych magistratu... Tyle wstępu, a teraz pomnik na dworcu. Wspomniany "ekspert międzynarodowy" nagłośnił fakt, że pociągi do Auschwitz z norweskimi Żydami jechały prawdopodobnie przez Stettin. Wśród deportowanych Żydów była też mała dziewczynka, której zagraniczne środowiska żydowskie i wspomniany "ekspert międzynarodowy" chcą ustawić pomnik na dworcu głównym w Szczecinie, tak żeby każdy mniej obeznany turysta utwierdzał się w przekonaniu, że Polacy są winni eksterminacji Żydów i nie bacząc na to, że te transporty nigdy nie jeździły przez Stettin Hauptbahnhof.
2015-10-07 17:22:14
Paweł
@do radość komuchów - widzisz młocie, wyzywasz ludzi od czubków, a sam nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Żydki sobie wymyśliły, że przy dworcu ma stanąć pomnik jakiejś żydówki małoletniej, niby ku pamięci wiezionych tędy żydów w czasie IIWŚ. Obrażać umiesz, ale czytać ze zrozumieniem już nie, więc szczekaj dalej. Pomnik tej żydów ma powstać za pieniądze budżetowa, a pomnik Kaczyńskiego, chamie prostaku, wyzywający go od kartofla, ze społecznej zbiórki. Jesteś zwykłym lewackim gnojkiem, który oprócz inwektyw nie umie nic sensownie napisać i nie wie co się wokół niego dzieje.
2015-10-07 17:13:01
do radość komuchów
Cześć prawicowy przygłupie. O co chodzi z "pomnikiem żydówki na dworcu"? Pytam całkowicie serio. Przy okazji próby postawienia pomnika kartoflowi, jakiś inny nazi czubek pisał coś o "pomniku żydówki obok dworca". Myślałem, że to tylko jakiś bełkot tępego pisiora, a teraz ty coś o pomniku na dworcu piszesz....Czy jest tu jakiś prawicowiec co ukończył chociażby podstawówkę i jest w stanie sensownie napisać o co chodzi z tą "żydówką na/obok dworca"?
2015-10-07 15:45:04
Radość komuchów
Komunistyczny Szczecin górą. Prezydent nie usunie ich pomnika. A te ważniejsze sprawy prezydenta , to chyba nowy żydowski pomnik na dworcu.
2015-10-07 15:19:26
musti
Pierwszy raz popieram decyzję pana Prezydenta,a co do prezesa ipn-u to niech przestanie jątrzyć i podburzać Polaków przeciw sobie. Jak nie ma ważniejszych spraw do wyjaśnienia to nich się poda do dymisji i zlikwiduje ipn budżet zaoszczędzi miliony złotych????
2015-10-07 14:50:35
szczeciniak
Prezydenby tt ma rację dlatego na niego zawsze głosuje, żeylko nie chciał tak tego nowego pomnika zasłużonego dla Szczecina Lecha.......
2015-10-07 14:29:29
STADION
To może wymieni te ważniejsze sprawy.
2015-10-07 13:29:43
Życie
Wychodzi na to, że prezydent Szczecina stoi po stronie "narzędzi propagandy komunistycznego reżimu, dążącego do zafałszowania historii".
2015-10-07 13:10:24
Robert
Bardzo dobra odpowiedz Prezydenta Szczecina.
2015-10-07 13:08:23
addam
Skoro można przemianować ulicę np. Armii Czerwonej na Monte Cassino to dlaczego nie może to dotyczyć pomnika?Zamiast demontować i niepotrzebnie wydawać kasę, proponuję przemianować ten pomnik na "Pomnik Miłości Żołnierza i Chłoporobotnika". Oni tak czule trzymają się za ręce i patrzą sobie w oczy , że aż żal byłoby przerwać tę miłość.
2015-10-07 12:36:58
rob
Raz w zyciu zgadzam sie w 1000 % z Panem Prezydentem krzystkiem.Tak trzymac